Sufit podwieszany z płyt g-k. Montaż sufitu podwieszanego krok po kroku

Co jest potrzebne do zrobienia sufitu podwieszanego?

Aby wykonać sufit podwieszany, musimy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na to, jakich płyt użyć: jeśli sufit taki ma być zamontowany w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, powinniśmy wybrać specjalnie do tego przeznaczone płyty. Pozostałe pomieszczenia (salony, pokoje dziecięce, sypialnie itd.) nie wymagają stosowania płyt odpornych na wilgoć. Należy również wziąć pod uwagę, czy mamy do czynienia z płaską płaszczyzną sufitu, czy też na suficie występują zaokrąglenia i inne elementy wymagające modelowania: w tym pierwszym przypadku będziemy korzystać z płyt o grubości 12,5 mm lub grubszych, a w drugim – 6,5mm. Poza płytami do wykonania sufitu podwieszanego niezbędne będą również  stalowe profile (CD oraz przyścienne – UD) w połączeniu z wieszakami obrotowymi bądź uchwytami ES lub EL oraz łącznikami. Dodatkowe akcesoria to blachowkręty, taśma zbrojąca, kołki szybkiego montażu oraz gips szpachlowy.

Jak wykonać sufit podwieszany?

Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, krok po kroku:

  1. W pierwszej kolejności należy narysować linię, która będzie wyznaczać dolny poziom stelaża.
  2. Następnie wzdłuż wyznaczonej linii należy zamontować profile przyścienne.
  3. Kolejnym krokiem jest wyznaczenie miejsc, w których umieścimy profile główne oraz wieszaki.
  4. Następnie przychodzi kolej na montaż profili głównych. Są one zawieszone na wieszakach, które są odpowiedzialne za utrzymywanie całej konstrukcji sufitu – dlatego jest to bardzo ważny etap prac.
  5. Kolejnym etapem jest montaż profili nośnych – których końcówki powinny zostać wsunięte do środka profili przyściennych i przykręcone wkrętami.
  6. Po wykonaniu stelaża przychodzi kolej na płyty g-k, których montaż należy rozpocząć od narożnika pomieszczenia. Płyty przykręca się do stelaża za pomocą wkrętów, a po zamontowaniu wszystkich płyt otwory po wkrętach, jak również wszelkie szczeliny należy wypełnić gipsem.

Szukasz więcej informacji? Zobacz centrum porad specjalistów z firmy Siniat: https://www.siniat.pl/pl-pl/centrum-wiedzy/kategorie-produktowe-i-systemowe/sufity-podwieszane.

3 marca, 2019

Dodaj komentarz