Świeczki i świeczniki – czyli tworzymy romantyczny klimat

Oświetlenie jest bez wątpienia jednym z elementów, które są w stanie nadać pomieszczeniom w naszym mieszkaniu niepowtarzalnego klimatu – jeśli chodzi o aranżację wnętrz jest ono równie ważne, jak wszelkiego rodzaju sprzęty, meble i inne ozdoby. Ostatnio dużą popularnością obok zwykłych lamp czy kinkietów cieszą się również „klasyczne” świeczniki i lampiony, które potrafią stworzyć niesamowity nastrój.

Same świeczniki czy lampiony mogą mieć bardzo szerokie zastosowanie jeśli chodzi o wystrój wnętrza – kiedy są nieużywane mogą być stojącą ozdobą kredensów czy regałów, natomiast wieczorami mogą w romantyczny sposób rozświetlać półmrok. Można także połączyć takie rozwiązania z nowoczesnymi metodami, jak na przykład popularne cotton ball, czyli wykonane z bawełny kulki wewnątrz których znajdują się światełka – jest to szczególnie przytulna ozdoba, choć nie stanowi dobrego źródła światła.

Jeśli chodzi ściśle o lampiony – są one świetne do stworzenia tajemniczej i nieco „magicznej” atmosfery pomieszczenia, nawet kiedy jeszcze nie są zapalone. Ponadto, są eleganckim dodatkiem w niemal każdej konfiguracji i aranżacji, i pasują wszędzie.

16 sierpnia, 2017

Dodaj komentarz