Systemy przesuwne, czyli połączenie elegancji i praktyczności

Systemy przesuwne zadebiutowały już jakiś czas temu w nowoczesnych aranżacjach wnętrz jako dosyć unikalny sposób na podział przestrzeni w naszych domach i mieszkaniach, zwłaszcza w tych utrzymanych w loftowej bądź ogólnie minimalistycznej stylistyce. Pozwala to w efektywny i efektowny sposób wyodrębnić poszczególne części pomieszczeń oraz daje możliwość stosunkowo łatwej aranżacji oraz jej późniejszych modyfikacji.

Systemy przesuwne są dosyć specyficzne, jeśli chodzi o ich estetykę. Odpowiednio dobrane uczynią jednak nasze mieszkanie jedynym w swoim rodzaju oraz nadadzą mu wyjątkowo nowoczesnego i eleganckiego charakteru. Cechą systemów przesuwnych, jak sama nazwa sugeruje, jest możliwość ich swobodnego otwierania, zamykania i tworzenia niemal dowolnych układów podziału pomieszczeń. Rozwiązanie jest to też szczególnie dobrym pomysłem w przypadku mieszkań o małym metrażu. Zajmują one bowiem niewiele miejsca i sprawdzają się zwłaszcza w korytarzach oraz salonach. Co więcej, często dzięki temu, że są wykonywane w „prześwitujący” sposób bądź z wykorzystaniem szklanych elementów dodatkowo doświetlają pomieszczenia oraz czynią je wizualnie większymi.

Systemy przesuwne wykonywane są z reguły na zamówienie – wymagają bowiem dobrania ich rozmiarów pod kątem przewidywanych zastosowań oraz rozmiarów pomieszczeń, w których mają być wykorzystywane. Indywidualne podejście do klienta i jego potrzeb znacznie ułatwia dobór nie tylko odpowiednich rozmiarów dla poszczególnych elementów systemu, ale też opcji estetycznych.

13 listopada, 2019

Dodaj komentarz