Szafa która pomoże Ci optycznie powiększyć przedpokoju

Przedpokój jest bohaterem drugoplanowym każdego domu, mimo że jest pierwszym pomieszczeniem, do którego wchodzą zaproszeni goście. Dlatego właśnie warto, aby pokój prezentował się schludnie i zapraszał do dalszego oglądania wnętrza. Małe przedpokoje są trudne w aranżacji ze względu na ograniczoną ilość miejsca, ale nowoczesne rozwiązania i technologie umożliwiają takie zagospodarowanie układu przestrzeni, aby wszystko się zmieściło i dodatkowo wyglądało imponująco.

Szafa na ratunek małym wnętrzom

Szafa do przedpokoju jest niezbędnym wyposażeniem, który służy wszystkim domownikom. Mimo iż korytarze, hole i przedpokoje są najczęściej ujmowane w projektach domów, jako pomieszczenia przejściowe i nie prezentują sobą wiele miejsca, to tak naprawdę odznaczają się ważną funkcją komunikacyjną i gospodarczą. Dlatego właśnie szafa do małego przedpokoju, oprócz użyteczności i estetyki, musi odznaczać się trikami, które optycznie powiększą wnętrze.

Szafa ukrya w wnęce do przedpokoju

Lustra w szafie

Najbardziej popularnym pomysłem, aby optycznie powiększyć pokój, są lustra. Odbicie wnętrza sprawia, że małe wymiary pokoju wydają się przestronniejsze. Dodatkowo lustra odbijają światło, rozjaśniając przestrzeń co także tworzy efekt większego wymiaru. Lustra zatem znalazły swoje zastosowanie na frontach szaf do przedpokoju, gdzie doskonale się spisują. Nie ma co ukrywać, że właśnie w przedpokoju dokonuje się ostatnie zerkanie na swój wygląd przed wyjściem. Nie ma zatem konieczności wieszania dodatkowych luster na ścianach, gdy można je wykorzystać na powierzchni profilu szafy.

Kolor, który powiększa

Wśród kolorystyki, która optycznie powiększa, dominuje biel, dlatego szafa do przedpokoju wykonana w tym odcieniu, nie tylko rozświetli pomieszczenie, ale wydłuży i wysmukli jego wymiary. Współczesne aranżacje w dużej mierze oparte są na białych meblach i pastelowych paletach kolorystycznych, dlatego biała szafa z pewnością odnajdzie się wśród każdego stylu wnętrza. Jeśli nie czysta biel, zawsze można postawić na jej barwy pochodne jak beż, écru lub złamana śmietanka, pamiętając o tym, że wszystkie jasne kolory wprowadzają światło i złudzenie większych rozmiarów.

Wzory, które budują przestrzeń

Tekstura i wzornictwo umieszczone na szafach, także mają ogromne znaczenie. Poprzeczne pasy lub asymetryczne kształty, zdobiące panele szaf w przedpokoju mogą pomóc aranżacji małych przestrzeni. Geometria cieszy się obecnie dużą popularnością, dlatego wiele osób decyduje się na takie rozwiązania. Czasem wystarczy jeden poprzeczny element, ciągnący się wzdłuż całego frontu, który wprowadza wiele zmian w końcowym efekcie wizualnym.

Szafa do przedpokoju - aranżacje

Mały pokój, duża szafa?

Szafa, która ma optycznie powiększyć przedpokój, powinna być sporych rozmiarów, najlepiej od podłogi, aż po sufit. Wydawać by się to mogło wbrew logice — mały przedpokój, duża szafa? Jednak jeśli zostanie zastosowana mała głębokość mebla, nie zajmie ona wolnej przestrzeni komunikacyjnej, a jednocześnie wykorzysta całe miejsce, z góry do dołu, które w innej formie, mogłoby zostać puste. Przemyślane rozwiązania zagospodarowania wewnątrz szafy gwarantują, że mebel nie tylko będzie się dobrze prezentował, ale także pomieści wszystkie, najpotrzebniejsze ubrania, akcesoria i buty.

Wąskie korytarze

Problemem są często przedpokoje w postaci długich, ale wąskich korytarzy. Wydawać by się mogło, że zagospodarowanie takiej przestrzeni szafą jest niemożliwe, a jednak innowacyjne rozwiązania pozwalają na montaż zgrabnych konstrukcji, które w pełni posłużą domownikom. Szafy, w tym przypadku montowane są zazwyczaj na całej długości ściany, co można by pomyśleć, odbiera cenne miejsce w przejściu. Głębokość szaf nie przekracza wówczas 40 cm, a system wysuwanych wieszaków, zamontowanych wewnątrz, pozwala na wkładanie kurtek pozycją „na sztorc”, dzięki czemu możliwe jest zmieszczenie całej garderoby w przedpokoju. Szafy, które zabudowują całą powierzchnię ściany, uzupełnione o lustra bądź ciekawe elementy wzornicze, nie tylko optycznie powiększą wąską kolumnę komunikacyjną, ale również, dzięki sporym gabarytom, będą nietuzinkową wizytówką domu, która od wejścia będzie zwracała na siebie uwagę.

Szafa w przedpokoju

Mały przedpokój to nie wymówka

Aby optycznie powiększyć mało ustawny przedpokój, należy wykorzystać każdą, nawet najbardziej asymetryczną przestrzeń, jaką są wnęki, luki lub otwory. Zabudowa szaf pomaga w stworzeniu takich konstrukcji, które zostaną w pełni wykorzystane, a jednocześnie umiejętnie zagospodarują najbardziej wymagające wnętrze. W wolnych miejscach, oprócz zabudowanej szafy, można utworzyć system półek, wieszaków, lub komód. Szafa do małego przedpokoju musi być przemyślana. Wszystkie jej elementy, rozmiar i kolor mają znaczenie, dlatego nad tym tematem należy się solidnie zastanowić. Niewielki przedpokój nie jest jednak wymówką, ponieważ współczesne aranżacje i rozwiązania stwarzają nieograniczone możliwości, które mogą nie tylko służyć, ale oczarować i zaskoczyć.

Optyka, mimo iż swoje zastosowanie ma w medycynie, upodobała sobie także architekturę wnętrz, w której jest często wykorzystywana. Szafa do przedpokoju natomiast może być doskonałym narzędziem, który zbuduje wielką przestrzeń, z małych rozmiarów.

Szeroki wybór szaf do przedpokoju znajdziesz w ofercie sklepu Castorama na stronie https://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/przechowywanie/szafy.html

5 października, 2019

Dodaj komentarz