Szkło w aranżacji wnętrz

Szkło na przestrzeni lat praktycznie nigdy nie opuściło wystroju wnętrz, niezależnie od stylu czy przeznaczenia pomieszczeń. Rozmaite szklane elementy wprowadzają do mieszkania szyk i elegancję, jak również potrafią być doskonałym sposobem na, przykładowo, wydzielanie „stref” w pomieszczeniach czy łączenie elementów ściśle estetycznych z funkcjonalnymi. Jednym z bardziej popularnych, stosowanych współcześnie rodzajów szkła w aranżacji wnętrz jest szkło hartowane.

Szkło hartowane znajduje zastosowanie w dziedzinie aranżacji wnętrz w niemal każdym jej aspekcie, stwarzając wiele możliwości jego wykorzystania. Szklane może być na dobrą sprawę wszystko: od ścian, przez schody po podłogę. Ze szkła mogą zostać wykonane kuchenne blaty, stoliki, a do naszej łazienki możemy zamówić szklaną umywalkę czy nawet wannę. Krótko mówiąc: zastosowania dla szkła hartowanego są bardzo szerokie.

Ścianka wykonana z takiego szkła pozwala urozmaicić optyczny podział pomieszczenia, bez jednoczesnego zmniejszania jego rzeczywistej powierzchni oraz nie utrudnia dostępu światła. Jest to szczególnie skuteczne rozwiązanie, przykładowo, przy wydzielaniu salonu od przedpokoju bądź jadalni od kuchni. Ścianki mogą być urozmaicone różnego rodzaju ozdobami oraz dodatkowymi sprzętami, które w połączeniu będą tworzyć świetny efekt wizualny.

Szkło hartowane sprawdza się także doskonale w kuchni i jadalni jako materiał wykończeniowy. Pozwala zabezpieczyć, między innymi, miejsce nad blatem kuchennym, gdzie może zostać umieszczone zamiast tradycyjnej ceramiki; odznacza się przy tym specyficzną estetyką oraz dzięki laminowaniu może pełnić dodatkowo rolę dekoracji. Szkło hartowane poddane laminowaniu może zostać ponadto upiększone graficznym wzorem bądź nawet własnoręcznie wykonanymi zdjęciami.

Opisywany materiał odznacza się znaczną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, jak zarysowania i inne temu podobne defekty. Radzi sobie również, przykładowo, z wysoką temperaturą, dzięki czemu może zabezpieczać ścianę przy płycie kuchennej wykorzystującej gaz.

21 kwietnia, 2019

Dodaj komentarz