Szybkie odświeżenie sypialni dzięki aranżacji ścian

Chciałbyś wprowadzić nieco urozmaicenia do swojej sypialni, ale nie masz ochoty na remont czy gruntowną wymianę mebli? Już sama aranżacja ścian w sypialni pozwolić ci odświeżyć wnętrze. Może to być zwykła zmiana koloru albo sprawienie, że dzięki nietypowej teksturze czy ozdobnej tapecie ściana w sypialni zyska nowy wyraz.

Najpierw wybierz styl!

Zanim zaczniesz się zastanawiać, jaki kolor do sypialni wybrać, zastanów się nad stylem, w jakim jest urządzone pomieszczenie. To właśnie od niego w dużej mierze będzie zależeć, który kolor zda egzamin, a którego lepiej będzie unikać.

Sypialnia w stylu klasycznym

tutaj możesz dać się ponieść fantazji. Oczywiście, pod uwagę musisz wziąć kolory dodatków czy mebli tak, by całość się ze sobą komponowała, ale w tej stylistyce dozwolone jest naprawdę wiele barw. Możesz postawić na biel czy beż albo dać się ponieść fantazji i wybrać bardziej wyraziste rozwiązania takie jak róż, zieleń czy żółty.

Sypialnia w stylu nowoczesnym

w tym wypadku ograniczeń jest już więcej. Nowoczesne wnętrza to przede wszystkim biel, czerń, szarość i drewno z dodatkiem cegły czy metalu – ściany również powinny być więc utrzymane w takich stonowanych, zimnych barwach.


kolory ścian w sypialni

Sypialnia w stylu skandynawskim

to kompromis dla osób lubiących nowoczesne wnętrza, a jednocześnie chcących wnieść do nich nieco koloru. Dominujące barwy są tożsame z tymi z nowoczesnych wnętrz, jednak możesz wprowadzić akcenty w postaci niebieskiego czy różu.

Jaki kolor ścian w sypialni wybrać?

Znając już gamę barw właściwych dla twojej sypialni, musisz zdecydować się na konkretny kolor. Jasne ściany w sypialni sprawdzą się w każdym stylu. Sprawią, że pomieszczenie będzie się wydawało bardziej doświetlone i większe. Jasne kolory ścian w sypialni sprzyjają także relaksowi i wypoczynkowi. Najpopularniejsze z nich to:

  • beż – idealny do klasycznego wnętrza i niezwykle uniwersalny. Sprawia, że można poczuć się przytulnie i spokojnie. Świetnie komponuje się z drewnianymi elementami i takimi kolorami jak biel czy niebieski;

  • zielony – w sypialni w takim kolorze łatwiej się uspokoić i zrelaksować. Zieleń wnosi do pomieszczenia nie tylko spokój, ale i świeżość. Sprawdzi się głównie we wnętrzach klasycznych;

  • róż – pozwoli nadać sypialni nieco lekkości i romantycznego wyrazu. Sprawdzi się zarówno we wnętrzu klasycznym, jak i we wnętrzu skandynawskim jako wyrazisty dodatek do całej aranżacji.
ciemne ściany w sypialni

A może ściana dekoracyjna?

Niepowtarzalnego charakteru wnętrzu może dodać także dekoracyjna ściana za łóżkiem. Panele drewniane albo cegła, a nawet tapeta z nietypowym wzorem sprawdzą się w tej roli świetnie. Możesz jednak sięgnąć także po tynk strukturalny, który zyskuje coraz więcej zwolenników.

Dowiedź się więcej o dekoracji ścian w sypialni z artykułu: http://dekoracje-scian.com.pl/modne-dekoracje-scian-w-sypialni/

Magnat Style Beton

Efekt gładkiego, naturalnego betonu możesz osiągnąć przy pomocy Magnat Style Beton. Świetnie sprawdzi się on w nowoczesnych wnętrzach, szczególnie w zestawieniu z drewnianą podłogą, przełamującą surowość wnętrz i metalowymi elementami podkreślającymi nowoczesny styl pomieszczenia. Dowiedź się więcej o efekcie betonu na ścianie z artykułu: http://beton-magnat.pl/wykonac-tynk-betonowy-scianie/

dekoracyjna ściana za łóżkiem

Magnat Style Marmur Klasyczny Kryształ

Jeśli jesteś zwolennikiem oryginalnych i przykuwających wzrok rozwiązań, postaw na tynk dekoracyjny nadający ścianie efekt naturalnego piaskowca. Takie rozwiązanie będzie spójne praktycznie z każdym stylem.

Magnat Style Stiuk Wenecki

Twoja sypialnia może zyskać niepowtarzalny charakter nie tylko dzięki ciemnej farbie na ścianie, ale także dzięki tynkowi dekoracyjnemu. Połączenie elegancji i wyrazistości zamkniętej w kolorze głębokiej czerwieni to idealne rozwiązanie dla osób lubiących odważne rozwiązania aranżacyjne.

Magnat Style Metallici Grafit

Możesz także wykorzystać światło wpadające do pomieszczenia, które doskonale podkreśli strukturę ściany wzbogaconej o metaliczne cząsteczki. Jest to rozwiązanie dla nowoczesnych wnętrz, utrzymujące surowy styl aranżacji, a jednocześnie wprowadzające nieco urozmaicenia.

30 września, 2019

Dodaj komentarz