Telewizor w salonie

Salon dla wielu z nas stanowi „domyślne” miejsce do umieszczenia w nim telewizora czy ogólnie całego zestawu kina domowego. Nie ma się zresztą czemu dziwić – w większości przypadków jest to pomieszczenie służące do relaksu czy też wspólnego spędzania czasu z rodziną lub znajomymi. Istnieje wiele sposobów na umieszczenie telewizora w salonie – przyjrzymy się dzisiaj tym najpopularniejszym.

Przede wszystkim, umiejscawiając telewizor, należy zwrócić uwagę na istniejące już wyposażenie salonu. Telewizor w ten czy inny sposób również będzie elementem aranżacji tego pomieszczenia, więc nie powinniśmy deprecjonować jego roli. Ponadto, oglądanie powinno być również wygodne i odbywać się w sposób komfortowy i bezpieczny dla naszych oczu. Zasadniczo istnieją dwie podstawowe „szkoły” umieszczania telewizora w salonie: jedna mająca podkreślać jego umiejscowienie i druga przewidująca jego bardziej subtelną widoczność.

Telewizor umieszczony w wyeksponowanym miejscu jest wciąż chyba najbardziej popularnym rozwiązaniem. Taka „honorowa lokacja” znajduje się zwykle naprzeciwko sofy, zestawu foteli bądź innych miejsc do siedzenia. Konfiguracja tego rodzaju nie tylko zapewnia komfortowy układ do oglądania telewizji, ale również jest całkiem „mobilny” – możemy bez większych kłopotów dostawić, przykładowo, dodatkowe miejsca siedzące. Aby natomiast wizualnie wyeksponować telewizor możemy umieścić go na tle ściany w kontrastującym kolorze.

Jeżeli natomiast zależy nam na ukryciu odbiornika, również znajdziemy kilka ciekawych rozwiązań. W tym przypadku musimy także zrównoważyć zakres ekspozycji telewizora a komfort jego oglądania. Ukrycie odbiornika może zostać dokonane przez umieszczenie go, przykładowo, w niewielkim schowku zamkniętym za ruchomą płytą bądź po prostu zamontowanie w przygotowanym uprzednio obudowanym miejscu.

Podsumowując, telewizor w salonie, jeśli już się na niego decydujemy, może stać się jego integralną częścią na kilka różnych sposobów. Wyżej wskazano te najbardziej popularne, ale, jak ze wszystkim, w kwestii aranżacji wiele zależy od już istniejącego lub planowanego umeblowania oraz metrażu pomieszczenia. Wymienione propozycje mogą być jednak warte rozważenia, niezależnie od tego czy planujemy generalny remont salonu i wstawienie nowego telewizora, czy będzie to nasze pierwsze przedsięwzięcie tego rodzaju.

23 listopada, 2018

Dodaj komentarz