Trendy w wyposażeniu wnętrz

Urządzenie domu czy mieszkania staje się coraz większym wyzwaniem dla gospodarzy. Niektórzy już na starcie składają broń i postanawiają zatrudnić fachowca w osobie dekoratora wnętrz. Jest to praktyka coraz częściej spotykana, jednak nie przez wszystkich aprobowana.

Wiele osób uważa, że zatrudnienie dekoratora wnętrz jest równoznaczne z zamieszkaniem w obcym domu, ponieważ umeblowanym według uznania, preferencji i gustu obcej osoby. Dlatego mimo zachodniej mody na zatrudnianie fachowca od wystroju wnętrz Polacy wciąż samodzielnie „wiją swoje gniazdka”. Wchodząc do marketów meblowych łatwo można zaobserwować trendy i mody jakie panują w urządzaniu przestrzeni domowej.

Aktualnie można wyróżnić modę nowoczesną surową, czyli nowoczesną, oraz retro, czyli  barokowo-renesansową. Pierwszy styl preferuje surowe kształty i kolory. Nowoczesne wnętrza cechują proste linie i wyraźne klasyczne kolory. We wnętrzach tego typu nie ma miejsca na kwieciste wzory ani szeroką paletę barw.

Nowoczesne wnętrze cechuje biel, czerń, beż i kolory współgrające z nimi. Nie ma jednak połączenia różnych kolorów w jednym elemencie. Elementy są zwykle jednokolorowe i sprawiają wrażenie surowości. Moda ukierunkowana na styl retro przeżywa właśnie swój renesans.

0panama5

Znów możemy podziwiać na witrynach sklepowych meble ozdabiane, wykonane z klasycznego drewna. Wnętrza retro są stylizowane na modę barokowo-renesansową, gdzie najważniejszymi elementami wystroju były zdobienia, oraz szczelne wypełnienie przestrzeni najrozmaitszymi elementami.

Wnętrza  umeblowane w taki sposób sprawiają wrażenie ciepłych i przytulnych pomieszczeń.

 

Na ścianach wiszą zwykle duże obrazy oprawione w strojne ramy. Moda ta powraca nie tylko na salony ale również do łazienek. Coraz częściej kurki do umywalek, czy słuchawki prysznicowe przypominają te, które ozdabiały łaźnie księżnych i królowych.

14 maja, 2013

Dodaj komentarz