Twoje pierwsze mieszkanie, czyli od czego rozpocząć remont

remont-mieszkaniaWłaśnie odebrałeś klucze do swojego pierwszego M. Nie posiadasz się ze szczęścia, aż do momentu, w którym zdasz sobie sprawę, jak wiele jeszcze pracy przed Tobą. Jak rozplanować remont i od czego zacząć? Co jest najistotniejsze? Na co warto przeznaczyć pierwsze pieniądze? O tym wszystkim w najnowszym materiale.

Układ pomieszczeń

Jeśli wprowadzasz się do nowego budownictwa w większości nie będziesz miał w tej materii problemu. Nawet jeśli jakaś ściana nie będzie Ci odpowiadać, z pewnością nie będzie problemu, by się jej pozbyć. Sytuacja komplikuje się jednak wtedy, gdy kupujesz mieszkanie z rynku wtórnego i okazuje się, że ściany w znaczniej mierze są nośne. Oczywiście nie jest to problem nie do obejścia, będzie to jednak wymagało od Ciebie nie lada główkowania. Zanim więc zaczniesz tynkować, malować i ustawiać przemyśl dobrze, czy taki układ pomieszczeń jest dla Ciebie satysfakcjonujący, a jeśli nie, to właśnie na samym początku zajmij się jego zmienianiem.

Piony, elektryka i inne „drobne” szczegóły

Sprawa, która spędza sen z powiek niejednemu właścicielowi mieszkania, który z uporem maniaka wykuwa (samodzielnie lub z pomocą fachowca) dziury i dziurki w ścianach. A wszystko po to, by kable, gniazdka i inne elektryczne przyłącza, które możesz kupić w http://www.elektryknet.pl/, były we właściwym miejscu. I choć z elektryką w większości problemu nie ma, gorzej, gdy piony kanalizacyjne czy ciepłownicze nie idą tak, jak byśmy chcieli. Ważne jest więc by właśnie na drugim miejscu zająć się tą kwestią i dobrze przemyśleć, jak będzie już po remoncie wyglądało dane pomieszczenie i jak chcemy je sobie rozplanować.

Podłogi i ściany

Kiedy już wszystkie ściany zostaną rozkute i zatynkowane ponownie, możemy zabierać się za doprowadzanie ich do porządku. W ruch pójdą szpachle, miarki i inne sprzęty, a wszystko po to, by mieć perfekcyjnie gładkie i przede wszystkim równe ściany (a o to wbrew pozorom wcale nie tak łatwo). Nie zapominajmy także o podłogach. Chociaż może się to wydawać zbytecznym wydatkiem (przecież teraz beton jest w modzie, a wylewka tak pięknie się prezentuje), lepiej zainwestować w porządną podłogę już teraz. To wydatek na długie lata, warto więc by był poczyniony na samym początku.

Gdy masz już wszystko przygotowane, możesz zabierać się za malowanie, wyposażanie i dekorowanie. I choć będzie Cię czekać wiele trudnych decyzji w tej materii, na pewno sobie poradzisz. Masz już przecież solidne podstawy i piękne płótno do malowania obrazu, który już niedługo nazwiesz swoim domem.

7 września, 2015

Dodaj komentarz