Tworzywa sztuczne w aranżacji wnętrz

Takie materiały, jak polipropylen czy poliwęglan mogą kojarzyć nam się z plastikowymi butelkami do napojów, ale w ostatnim czasie są one bardzo chętnie wykorzystywane również do produkcji mebli czy różnych dodatków aranżacyjnych. Tak, tworzywa sztuczne zdecydowanie zaczynają dominować w naszych mieszkaniach, nadając się nie tylko do wnętrz w stylu nowoczesnym, ale i klasycznym. Dlaczego warto zainteresować się tymi rzeczami?

Łatwe w utrzymaniu czystości i dobrego wyglądu

Zacznijmy może od bardzo prostego przykładu. Urządzamy pokoik dla naszego małego dziecka, mając świadomość tego, że meble będą nieustannie narażone na zarysowania, pomalowanie ich kredkami, oblepienie plasteliną czy ubrudzenie jedzeniem. Klasyczne meble mogą szybko poddać się tym trudnym warunkom, a przywrócenie im dawnej świetności może okazać się nieopłacalne.

Jeśli jednak postawimy na przykład na stolik dziecięcy wykonany z pleksi, to nagle problem ten przestanie istnieć. Z jednej strony ładnie się on prezentuje, ale jednocześnie jego czyszczenie i odporność na uszkodzenia stoi na wysokim poziomie. Nawet jeśli stolik się zarysuje, to należy pamiętać o tym, że pleksi można bez problemów polerować, przywracając materiałowi dawną świetność.

Przeźroczyste meble do małych wnętrz

Takie elementy umeblowania, jak krzesła czy stoły wykonane z przeźroczystego tworzywa sztucznego są wręcz idealnie do małych mieszkań. Ich przeźroczystość sprawia, że choć meble zajmują fizycznie miejsce w pomieszczeniach, to jednak optycznie tej przestrzeni nie zmniejszają, przez co mieszkanie staje się bardziej komfortowe.

Podobnie dobrze sprawdzą się one we wnętrzach w stylu minimalistycznym, nie zajmując dużo miejsca.

Ciekawe klosze i lampy

Tworzywa sztuczne idealnie nadają się także na klosze czy różnego rodzaju majestatyczne lampy. Materiał ten doskonale wytrzymuje wysokie temperatury generowane przez klasyczne żarówki, a do tego jest odporny na uszkodzenia, a więc zbicie klosza będzie praktycznie niemożliwe.

Dużą zaletą tworzyw sztucznych jest łatwość ich kształtowania oraz obróbki. To właśnie z tego powodu nawet najbardziej majestatycznie wyglądające klosze z pleksi nie będą nas kosztowały majątku.

To oczywiście tylko kilka przykładów wykorzystania pleksi. Jest to materiał o coraz większym zastosowaniu, którego wykorzystanie warto rozważyć przy aranżowaniu wnętrza własnego domu lub mieszkania.

25 sierpnia, 2018

Dodaj komentarz