Uchwyty meblowe – kołatki: sprawdź czy będą pasować do Twojego wnętrza

Wybór odpowiednich uchwytów meblowych wpływa na wygląd i wygodę użytkowania szafek oraz szuflad. Warto więc stawiać na ciekawe, oryginalne rozwiązanie, które przykuwają wzrok, a zarazem komfortowo leżą w dłoni. Jedną z takich propozycji są z całą pewnością kołatki. To rodzaj uchwytów meblowych, które cieszą się coraz większą popularnością również dlatego, że dostępne są w różnych stylach.

Kołatki w stylu retro

Podstawowym wykorzystaniem uchwytów meblowych w kształcie kołatki są oczywiście meble o zabytkowym charakterze. Doskonale wyglądają zarówno z prawdziwymi antykami, jak i meblami, które są na nie stylizowane. Nie dziwi więc fakt, że są bardzo chętnie wykorzystywane przez osoby, które zajmują się renowacją mebli. Bogato zdobione, rzeźbione kołatki świetnie pasują do wnętrz utrzymanych w stylu vintage, stanowiąc element dekoracyjny, który zwraca na siebie uwagę.

W stylu rustykalnym

Kołatki meblowe warto wykorzystać również we wnętrzach, w których chcesz otrzymać rustykalny, swojski charakter. Doskonale pasują między innymi do mebli kuchennych. W przypadku wnętrz utrzymanych w sielankowej stylistyce warto stawiać na kołatki wykonane z drewna lub utrzymane w stonowanej, naturalnej kolorystyce. Stare złoto, brąz, mosiądz czy kolory drewna w połączeniu z prostą formą prezentują się niezwykle efektownie.

Kołatki w industrialnych wnętrzach

Uchwyty meblowe kołatki sprawdzą się również we wnętrzach utrzymanych w stylu industrialnym. Aby pasowały do mebli i klimatu mieszkania warto wybierać metalowe produkty o surowej formie, które pozbawione są zbędnych zdobień. Doskonale sprawdzają się te pokryte patyną lub posiadające przetarcia. Najmodniejszym obecnie wyborem są uchwyty, które mają prostokątną lub kwadratową podstawę – łatwo i stabilnie można przymocować ją do frontów z płyty, forniru lub drewna.

Nowoczesne, minimalistyczne kołatki meblowe

Czy kołatki mogą sprawdzić się w nowoczesnych wnętrzach? Okazuje się, że tak. Obecnie w asortymentach dobrych sklepów z akcesoriami meblowymi znajdziemy uchwyty utrzymane w nowoczesnym stylu. Posiadające geometryczną formę oraz jednolitą kolorystykę pasują do prostych, funkcjonalnych mebli w jasnych kolorach. Takie kołatki to szybki i efektowny sposób na zmianę wyglądu mebli w salonie zamiast kosztownej inwestycji w nowej wyposażenie.

Choć uchwyty meblowe typu kołatki mogą wydawać się idealne jedynie do zabytkowych czy rustykalnych mebli, to obecnie mogą po nie sięgnąć także właściciele nowoczesnych kuchni czy salonów. Obecnie wybór elementów jest na tyle szeroki i różnorodny, że znajdziesz wśród nich również nowoczesne, minimalistyczne uchwyty utrzymane w stylu loft.

31 października, 2020