Urządzamy stylowy salon i sypialnię

Jeszcze do niedawna w tego typu wnętrzach dbano o zachowanie zasad symetrii. Obecnie stawiamy na indywidualność. Tym sposobem możemy uzyskać bardzo ciekawe, stylowe wnętrza i jednocześnie nie wydać fortuny na ich urządzenie.

Pomysły na urządzenie salonu:
1. Kolor ścian, jaki zastosujemy w salonie powinien być zawsze nieco ciemniejszy od koloru sufitu. Dzięki temu uzyskamy efekt jasnego i dużego pomieszczenia.
2. Podłoga w ciemnym kolorze sprawdzi się tylko w dużych pomieszczeniach, jeśli nasz salon jest niewielki należy wybrać podłogę jasną. Warto korzystać z różnych wariantów, jakie posiadają dzisiejsze podłogi, a mianowicie można wykorzystać deski piaskowane, rozjaśniane czy olejowane.
3. Książki to również ważny element każdego salonu. Najlepiej prezentują się półki wykonane na wymiar. W konstrukcję przewidzianą dla książek warto zainwestować, gdyż będzie nam ona służyć latami.
4. Meble w salonie to przede wszystkim kanapy i fotele. Dziś już odchodzimy od tradycyjnych kompletów wypoczynkowych. Miejsce do siedzenia i przyjmowania gości możemy komponować sami, warto na przykład wykorzystać narożnik z dostawką.
5. Dodatki w salonie to przede wszystkim rolety, zasłony i poduszki. Tutaj możemy poczynić pewne oszczędności szyjąc je we własnym zakresie. Dzięki temu będziemy mieć oryginalne dodatki dobrze dopasowane do wnętrza.

Pomysły na urządzenie sypialni

Sypialnia to miejsce wypoczynku i relaksu. Warto wybrać ciekawe meble do sypialni i efektowną pościel.
1. Łóżko plus baldachim można wykonać samemu z chromowanych rurek, które są do kupienia w hurtowniach budowlanych. Z kolei osoby, które w sypialni stawiają przede wszystkim na wygodę mogą wybrać łóżka z drewna i jeden z nowoczesnych materacy zdrowotnych.
2. Szafki nocne nie muszą stanowić kompletu. Każda osoba może po swojej stronie umieścić taką, jaka jej najbardziej odpowiada. Dobieramy również lampy pasujące stylem do wnętrza.
3. Podłoga może być wykonana z niedrogiego parkietu przemysłowego. Niezbędne będą także dwa nieduże dywaniki. Dobrze sprawdzi się także miękka i ciepła wykładzina.
4. Oświetlenie sypialni może być zainstalowane w jej zakamarkach czy w suficie. Ważne jest by odpowiednio skierować je na ściany.
5. Kolor ścian w sypialni również ma duże znaczenie. Dużą popularnością cieszy się kolor biały, który ma kojące działanie. Można wybrać również inny jasny kolor, ważne jednak, jest by ściany stanowiły spokojne tło, a kolor był wprowadzony przez ciekawy zestaw pościeli.

23 czerwca, 2014

Dodaj komentarz