Urządzanie kawalerki – jak zwiększyć jej funkcjonalność?

Kawalerki nie grzeszą niestety ilością przestrzeni, a przecież bardzo często mieszkamy tam z osobą towarzyszącą, a więc bardzo ważne jest to, aby odpowiednio ją urządzić. W takich mieszkaniach liczy się efektywne wykorzystanie każdego centymetra przestrzeni, a do tego istnieją pewne triki optyczne, które wizualnie powiększają nam mieszkanie. Oto 4 najciekawsze porady, dzięki którym można zwiększyć funkcjonalność swojej kawalerki.

Wykorzystanie pudeł i różnego rodzaju szkatułek
Zacznijmy może od samego efektywnego wykorzystania przestrzeni. Standardowo w mieszkaniach nasze meble nie są w pełni użytkowane. Mamy mnóstwo miejsca na nich, niewykorzystaną przestrzeń pod łóżkiem, półki pod ławą i wiele innych zakamarków. W przypadku kawalerek dobrym rozwiązaniem jest stosowanie różnego rodzaju ozdobnych pudełek, bądź szkatułek.
Elementy te z jednej strony nadają wnętrzom uroku, ale jednocześnie są bardzo funkcjonalne. Można trzymać w nich wszystkie rzadko używane rzeczy i estetycznie wykorzystać przestrzeń na meblach, pod łóżkiem czy w każdym innym miejscu, które jest w naszym mieszkaniu wolne.
Delikatne firanki bądź rolety okienne
Kolejna ważna kwestia to wpuszczenie do takiego mieszkania maksymalnej ilości światła dziennego. Dużo światła optycznie powiększa kawalerkę i jednocześnie sprawia, że czujemy się w niej bardziej komfortowo.
Warto stosować tutaj naprawdę delikatne, wręcz przeźroczyste zasłonki oraz firanki. Jeśli natomiast jesteśmy zmuszeni do montażu rolet, to można zastosować rozwiązanie na dzień i noc. Dzienne rolety ograniczają wpadające promienie słońca, ale jednocześnie w mieszkaniu wciąż jest widno. Roleta nocna pozwoli nam się odciąć od wścibskich spojrzeń po zmroku.
Oddzielamy przestrzeń parawanami
Kolejna ciekawa porada związana jest z organizacją przestrzeni w naszej kawalerce. Bardzo często jeden duży pokój służy nam jednocześnie za salon, kuchnię oraz jadalnię. Aby nieco rozgraniczyć te przestrzenie, nie tracąc jednocześnie miejsca, najlepiej stosować eleganckie parawany dopasowane swoją formą do stylu wystroju mieszkania.
Dużo luster w mieszkaniu
Na koniec kolejna rada optycznie powiększająca mieszkanie. W kawalerce poczujemy się o wiele przyjemniej, jeśli dokładnie wypełnimy ją lustrami. Duże lustra na ścianach czy przeszklone szafy to najlepsze rozwiązanie w takich miejscach.
Warto pamiętać również o pastelowych kolorach ścian. One także wprawią nas w pozytywny nastrój.

17 czerwca, 2018

Dodaj komentarz