Urządzanie mieszkania w nowoczesnym stylu

Najprostszym rozwiązaniem przy urządzaniu mieszkania jest zwrócenie się do specjalisty. Wiele salonów meblowych ma w swojej ofercie również projektowanie wnętrz. Jest to niezwykle praktyczne i wygodne rozwiązanie, ponieważ projektant urządzi nasze wnętrze według wskazówek które mu dostarczymy. Jednak jeżeli nie mamy ochoty wydawać pieniędzy na projektowanie wnętrza i sami chcemy się wykazać to musimy rozdzielić to zadanie na kilka etapów. Na początek trzeba określić czy nasze mieszkanie ma wystarczająco duży metraż abyśmy mogli swobodnie żonglować przestrzenią.

Jeżeli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca to powinniśmy się tylko cieszyć, ponieważ w takim wypadku łatwiej jest urządzić mieszkanie w nowoczesnym stylu. Natomiast, jeżeli mamy do czynienia z małym mieszkaniem, trzeba spojrzeć na jego urządzanie z całkiem innej strony.

Kuchnia połączona z salonem wraca do łask

Nowoczesne mieszkanie powinno być jasne oraz przestrzenne. Jest to trudne do wykonania, szczególnie w małym mieszkaniu. Nowoczesne dodatki niestety nie załatwią sprawy. Wyobraźmy sobie jak będzie wyglądała nasza kuchnia. Jeśli jest ona klaustrofobicznych rozmiarów to nawet meble kuchenne zamówione w salonie meblowym nie zapewnią nam za wiele światła i przestrzeni. Dlatego jedynym słusznym rozwiązaniem jest wyburzenie ścianki działowej między pokojem dziennym a kuchnią. Jeżeli tylko takie rozwiązanie jest możliwe w naszym mieszkaniu, powinniśmy je zastosować.

Należy wtedy pamiętać, że meble kuchenne muszą pasować do ogólnego wystroju salonu. Nowoczesne kuchnie to połączenie elementów metalowych, szklanych i drewnianych. Należy również pamiętać, że oba pomieszczenia powinny być utrzymane w zimnych tonacjach i tym samym sprawiać wrażenie sterylności.

Meble w nowoczesnym stylu

Nowoczesnym stylem rządzi minimalizm. Dlatego niemodne stały się wielkie szafy zapełnione po brzegi ubraniami i innymi przedmiotami. Do nowoczesnych rozwiązań najbardziej nadają się szafy wnękowe. Mogą one mieć różną fakturę i kolor. Przy wyborze takiej szafy mamy pole do popisu, ponieważ nasza szafa może mieć front wykonany z półprzeźroczystych materiałów oraz z lustra. Oba te rozwiązania nadają się do małego mieszkania.

Szafa wnękowa to idealne rozwiązanie dla każdego rodzaju mieszkania, ponieważ sprawia ona wrażenie dodatkowej ściany i mimo iż metrażowo zmniejsza pomieszczenie to tworzy wrażenie wolnej przestrzeni. Teraz musimy jakoś zagospodarować tę powierzchnię. Oczywiście meble które teraz zakupimy nie mogą być za duże, dlatego proponujemy meble na wymiar. W małym mieszkaniu to rozwiązanie jest idealne, ponieważ nie możemy pozwolić sobie na za ciasne przejście między szafką nocną a łóżkiem. Dzięki zakupowi mebli na wymiar, pomieszczenie zostanie dokładnie zmierzone i pokój stanie się funkcjonalny i nowoczesny.

22 listopada, 2013

Dodaj komentarz