Urządzanie sypialni z balkonem

Dosyć popularny ostatnio się staje oryginalny styl sypialni – sypialnia z balkonem. Na pewno to rozwiązanie pozwala nam to zaoszczędzić na świetle, a także – a raczej przede wszystkim – zapewnia wspaniałe widoki, zwłaszcza gdy nasz dom jest w godnej podziwu okolicy. Jednak sam wybór typu sypialni nie wystarczy – trzeba ją jeszcze urządzić. A do tej z balkonem, potrzebne jest specyficzne podejście.

Najważniejsza przy sypialni, która zawiera wyjście na balkon jest maksymalizacja przestrzeni. Mowa o przestrzeni także balkonowej – musimy go urządzić tak, aby zmieściły się na nim co najmniej dwie osoby, czy lokatorzy sypialni. Balkon należy traktować jak integralną część tego pokoju. Nie możemy więc przesadzić z ilością elementów na zewnątrz, ale jedna lub dwie rzeczy – np. jakaś półka lub stolik – świetnie wpisze się w wizję balkonu jako przedłużenia sypialni.

Warto również pomyśleć nad tym, do czego służy balkon. W większości przypadków, oprócz posiadania go jako „zewnętrznej” części sypialni, będziemy chcieli na nim wypoczywać. Dlatego warto wyposażyć go w leżaki lub wygodne krzesła. Jeżeli chcemy zaszaleć – możemy pomyśleć o telewizorze, to jednak już opcja mocno burżuazyjna. Dużo ważniejsze jest, aby wszelkie rzeczy, które tam wstawimy były odpowiednio chronione i zabezpieczone – np. wodoodporne.

Typowym elementem balkonu są rośliny – na tym połączonym z sypialnią, również nie powinno ich zabraknąć. Dużo lepiej posiadać tam kwiaty niż używać balkonu jako magazynu, co jest bardzo częste, gdy łączy się on z sypialnią. Jeśli faktycznie chcemy urządzić to pomieszczenie – nie bierzmy czynienia z balkonu osobistego składziku nawet pod uwagę.

Mimo możliwych pewnych problemów z urządzeniem tego miejsca, gdy już nam się uda, na pewno zostaniemy nagrodzeni świetnym widokiem. To właśnie powinien być nasz wyznacznik – bierzmy również pod uwagę, jak wygląda nasz balkon z zewnątrz.

 

5 lipca, 2015

Dodaj komentarz