W poszukiwaniu jakości, funkcjonalności i niezwykłego designu…

logonew xenon-10-1c14-800x600-sGabinety i inne przestrzenie pracownicze w biurach, urzędach stają się coraz to bardziej eleganckie, gustownie urządzone, ale też przede wszystkim wygodne i przytulne. Wchodząc w daną przestrzeń publiczną potencjalny klient powinien czuć się dobrze i swobodnie. Taki efekt można osiągnąć właśnie między innymi przez odpowiednie umeblowanie, wystrój wnętrza. Ogromnie ważne jest również to, aby sami pracownicy mieli zapewnione właściwe warunki pracy. Z pomocą przychodzi tu jeden z czołowych producentów na rynku siedzisk biurowych w Europie – PROFIm.

Dlaczego ważne jest właściwe wyposażenie biura?

Biuro jest miejscem, w którym pracownik spotyka się z potencjalnym klientem. Oboje powinni czuć się w pełni komfortowo, bo tylko wówczas pracownik jest w stanie właściwie przedstawić ofertę, negocjować warunki i zachęcić klienta do współpracy. Klient natomiast, czując się dobrze, swobodnie, czując że jest ważny, może nabrać zaufania. Wówczas podjęcie decyzji jest łatwiejsze.

Właściciele biur powinni zadbać o swoich pracowników, gdyż to oni tak naprawdę tworzą firmę i pracują na jej dochody. Pracownik wypoczęty, bo mogący pracować w komfortowych warunkach, jest pracownikiem solidnym, z chęcią realizującym swoje zadania, oddanym firmie. Przyjrzyjmy się zatem bliżej szerokiej ofercie PROFIm, dzięki której każda przestrzeń pracownicza stanie się synonimem komfortu.

Podstawowe zasady tworzenia produktów PROFIm

PROFIm specjalizuje się w tworzeniu produktów najwyższej jakości, które są wyjątkowo ergonomiczne. Dzięki temu każdy produkt idealnie dopasowuje się do użytkownika i jego cech psychofizycznych – zupełnie tak, jakby był stworzony właśnie dla niego. Na uwagę zasługują krzesła obrotowe XENON oraz XENON NET. Zostały one zaprojektowane przez ITO Design, cenione niemieckie studio projektowe.

Krzesła XENON

W produkcie zastosowany został szeroki wachlarz regulacji oraz nowoczesnych mechanizmów, dzięki czemu krzesła te reprezentują najwyższy poziom. Ogromną zaletą produktu jest nowatorskie podparcie dla odcinka lędźwiowego kręgosłupa, a także podłokietniki, które umożliwiają regulowanie nakładki w poziomej płaszczyźnie, w każdym kierunku. W krześle XENON można regulować głębokość oraz wysokość, co jest niezwykle komfortowym i innowacyjnym rozwiązaniem. Kręgosłup jest ciągle podpierany, dlatego też użytkownik chroniony jest przed uciążliwymi bólami kręgosłupa, które zresztą w konsekwencji mogą prowadzić do poważnych schorzeń.

Istotnym elementem krzesła obrotowego XENON są nowoczesne mechanizmy Synchro oraz Synchro Self. Mechanizm Synchro sprawia, że równocześnie odchylane jest oparcie oraz siedzisko. Dzięki mechanizmowi temu siła sprężystości oparcia dopasowana jest do ciężaru użytkownika. W przypadku Synchro Self dzieje się podobnie, z tym, że regulacja jest automatyczna. W związku z tym, z krzesła może korzystać większa ilość osób o różnej wadze, a krzesło nie wymaga przeprowadzania regulacji!

Kolekcja EXEC SOFA

Jest to wyjątkowo elegancka kolekcja zaproponowana przez PROFIm. Stworzona została specjalnie z myślą o wysokiej klasy hotelach, reprezentacyjnych lobby oraz gabinetach menadżerskich. Kolekcja ta została zaprojektowana przez brytyjskiego projektanta Paula Brooks’a, który dokonał niezwykłego połączenia komfortu z minimalistyczną formą. W jej skład wchodzi sofa, fotel, stolik. Każdy element dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Jakość, luksus, wygoda – tak można w kilku słowach streścić kolekcję EXEC SOFA.

Kolekcja OCTOBER

Autorem projektu tej kolekcji jest z kolei brytyjski designer, Hilary Birkbeck. Jest to wprost idealna propozycja dla wszystkich kochających domową atmosferę, przytulne wnętrza, a także stylistykę retro. Dzięki kolekcji każda przestrzeń publiczna stanie się ciepła, przytulna, nabierze przyjaznego charakteru. Dużym atutem kolekcji jest bogata kolorystyka. Designer odchodzi tutaj od minimalizmu i form geometrycznych na rzecz pikowanych poduszek siedzisk, ciekawych zaokrąglonych kształtów.

Kolekcja OCTOBER dedykowana jest pensjonatom, hotelom, jednak równie wspaniale sprawdzi się w poczekalniach, recepcji. Na kolekcję składają się pojedyncza oraz podwójna pufa, sofa (do wyboru siedzisko dwuosobowe oraz trzyosobowe), stoliki (dwa rozmiary). Tak szeroki wybór pozwala na wprowadzenie kolekcji zarówno do dużych jak i bardzo małych pomieszczeń.

Profim – krzesła i fotel

30 lipca, 2015

Dodaj komentarz