Wesele – jaką salę wybrać, jak ją udekorować i na jaki styl się zdecydować?

Ślub to bez wątpienia jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu wielu ludzi. Tak samo istotne jak ceremonia okazuje się także przyjęcie po uroczystym akcie zawarcia związku małżeńskiego, czyli wesele. Każda młoda para chciałaby, aby sami oraz zaproszeni goście dobrze się bawili a wesele było czymś magicznym i jedynym w swoim rodzaju; czymś, o czym wszyscy uczestnicy będą pamiętali do końca życia. Istnieje szereg elementów, o które należy zadbać, aby osiągnąć taki efekt: od miejsca, gdzie wesele będzie miało miejsce, przez podane poprawy i oprawę muzyczną, po wystrój sali weselnej. Dzisiaj przyjrzymy się, jakie style wystroju sali weselnej są w ostatnim czasie popularne, a także co możemy wykorzystać, aby stworzyć niepowtarzalną atmosferę, a przy tym nie obciążyć zbytnio budżetu ślubnego.

Nim przejdziemy do określonych propozycji, warto stworzyć listę tego, czym powinniśmy się kierować przy tworzeniu wystroju. Przede wszystkim warto postawić na minimalizm – najważniejsze, aby poszczególne elementy do siebie pasowały, nie musi ich wcale być bardzo dużo, a na pewno nie powinniśmy „na siłę” dokładać kolejnych przedmiotów. Jeśli decydujemy się na roślinne akcenty, pod żadnym pozorem nie wybierajmy do tego sztucznych kwiatów – lepszym rozwiązaniem będą sezonowe rośliny, dzięki czemu dekoracja będzie nie tylko przyjemniejsza dla oka i naturalna, ale również unikniemy pretensjonalności. Koniecznie musimy także zadbać o światło – powinno być z jednej strony klimatyczne i wystarczająco jasne, ale jednocześnie nie możemy przesadzić z jego intensywnością – pomijając fakt, że taki zabieg może zabić cały klimat to okaże się bardzo męczący dla oczu. Trzeba też uważać z kolorami – zbyt dużo rzeczy w zbyt wielu kolorach skutecznie zrujnuje nawet najlepszy wystrój sali – pomyślmy, czy nie chcemy zdecydować się na wystrój w jednym kolorze i tylko „bawić się” jego odcieniami, co potrafi dać zapierający dech w piersiach efekt, zwłaszcza w przypadku różnych łagodnych, pastelowych kolorów.

Podczas gdy wymyślenie od początku własnego wystroju sali weselnej potrafi być naprawdę wymagającym zadaniem, nieco prostsze jest wykorzystanie kilku gotowych kombinacji wystroju, które możemy wzbogacić o dodatkowe elementy.

Ściany w jasnych kolorach, zastawa i meble bez udziwnień oraz proste, białe obrusy – coś o czym marzy każda młoda para ceniąca sobie minimalizm. Goście z pewnością docenią elegancję takiego wystroju i będą czuli się swobodnie w „niemęczącym” otoczeniu. Taki wystrój najlepiej uzupełnić prostymi, eleganckimi wizytówkami przy każdym nakryciu, kilkoma świecami a wszystko ewentualnie wzbogacić żywymi kwiatami – pasują praktycznie wszystkie kolory i rodzaje roślin, ale warto pamiętać, aby były upięte w bukiety, gdyż tak będą prezentowały się w takim ustawieniu najlepiej.

Dużą popularnością cieszy się też rustykalny wystrój, w którym największą rolę odkrywają naturalne elementy wykonane z drewna oraz tkanin. Dekoracje zazwyczaj występują w postaci sznurków, koronek, kwiatów oraz czerpanego papieru – zadbajmy, aby dekoracje w stylu rustykalnym trzymały się jednego motywu i były szczególnie umiarkowane. W tego rodzaju udekorowaniu dobrze prezentują się nie tylko wspomniane kwiaty, ale też inne ozdobne rośliny, jak wrzosy.

Jeśli chcemy zapewnić swoim gościom trochę luźniejszą atmosferę zabawy oraz jesteśmy zwolennikami trochę bardziej „rozbudowanych” dekoracji niż przytoczone wyżej propozycje, być może dobrym pomysłem będzie zorganizowanie wesela w stylu przypominający wyjętą z muzeum etnograficznego karczmę. Wbrew pozorom, znalezienie odpowiedniej sali nie jest takie trudne dla tego przedsięwzięcia i wiele z nich doskonale prezentuje się w stanie, w jakim udostępnia ją właściciel, ale możemy zdecydować się na wzbogacenie wystroju polnymi kwiatami oraz owocami. W tym przypadku możemy nie ograniczać się aż tak bardzo przy wyborze i liczbie dekoracji, można powiedzieć nawet więcej – pewien przepych jest nawet wskazany.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie http://sala-weselna.koszalin24.com/

28 października, 2016

Dodaj komentarz