Wielki powrót wiklinowych mebli

Wiklina od pewnego czasu stała się niezbyt często spotykanym materiałem, jeśli chodzi o meble, zwłaszcza te, przeznaczone do użytku wewnątrz pomieszczeń. W 2020 roku nastąpił jednak prawdziwy wiklinowy renesans, a wiklina stała się znów bardzo popularnym tworzywem dla mebli i akcesoriów nie tylko w ogrodach i na balkonach, ale również salonach. Świetnie komponują się zarówno z minimalistycznymi aranżacjami, jak również tymi bardziej rozbudowanymi.

W szczególności dobrze wiklinowe meble współgrają z aranżacjami utrzymanymi w stylu boho oraz etno. Oba te style charakteryzuje przede wszystkim wykorzystanie naturalnych materiałów oraz tworzenie przytulnej, domowej atmosfery. Wiklinowe meble bezproblemowo komponują się z innymi naturalnymi dodatkami i przedmiotami wykonanymi z drewna, kamienia, jak również utrzymanych w prostej stylistyce elementów metalowych. Idealnym dodatkiem dla wiklinowych foteli i ławek są miękkie koce oraz liczne poduszki ozdobne.

Wiklinowe meble i inne dodatki dostępne są zarówno w naturalnych odcieniach, jak też pomalowanych w najróżniejsze, głównie ciepłe i pastelowe kolory. Pozwala to na jeszcze szerszy wybór różnego rodzaju akcesoriów wiklinowych tak, aby dobrać je do kompozycji kolorystycznej w naszych pomieszczeniach. W szczególności warte uwagi są w tym kontekście różnego rodzaju kosze i skrzynie, które nie tylko poprawią estetykę pomieszczenia, ale także świetnie się sprawdzą pod kątem swojej funkcjonalności.

7 października, 2020