Wisząca lampa do salonu

Lampy wiszące znajdują się w niemal każdym współczesnym domu czy mieszkaniu. W wielu pomieszczeniach stanowią one podstawowe źródło jego oświetlenia, jak też są uzupełniającym elementem całego wystroju. Wiąże się z tym to, że wybór lampy wiszącej musi być podyktowany nie tylko względami ściśle estetycznymi, ale również funkcjonalnością tego sprzętu. Obecnie na rynku znajdziemy prawdziwe bogactwo modeli, dzięki czemu z pewnością znajdziemy egzemplarz odpowiadający wszystkim naszym potrzebom pod wspomnianymi wcześniej względami.

Lampy tego rodzaju muszą, oczywiście, być dopasowane w swojej stylistyce do ogólnej aranżacji pomieszczenia, gdzie mają zostać umieszczone. Podstawowym parametrem pod tym względem jest rozmiar. Jak można się domyślić, w bardziej przestronnych wnętrzach szczególnie dobrze sprawdzą się duże lampy wiszące bądź szereg zamontowanych obok siebie mniejszych lamp. Niezależnie od tego czy zdecydujemy się w takim pomieszczeniu na jedną czy kilka lamp, uzyskamy ciekawy efekt wizualny, jak również wnętrze będzie odpowiednio oświetlone.

Szczególną popularnością cieszą się obecnie lampy pozbawione tradycyjnych kloszy, ale za to wyposażone w różnej maści ozdobne… żarówki. Oprócz zapewnienia oświetlenia, pozwala to nadanie mu swojego rodzaju formy. Taka lampa świetnie sprawdzi się w różnego rodzaju „nowoczesnych” pomieszczeniach, ale też utrzymanych w skandynawskiej czy minimalistycznej stylistyce. Innym rozwiązaniem, jeśli nie mamy ochoty na tradycyjne zamknięte klosze, są różnego rodzaju klosze poniekąd pozbawione swojej przyciemniającej funkcji. Klosze takie mogą przybierać różne interesujące, ozdobne formy, przykładowo zaznaczające tylko pewien geometryczny kształt, ale jednocześnie pozbawiony wypełnienia.

15 października, 2019

Dodaj komentarz