Wiszące fotele i hamaki – oryginalny sprzęt w naszych wnętrzach

Hamaki oraz wiszące fotele coraz częściej stanowią oryginalne i interesujące rozwiązanie, jeśli chodzi o sprzęt w naszych mieszkaniach, w zastępstwie za tradycyjne meble. Świetnie sprawdzają się w swoistej roli dekoracyjnej, jak również pozwalają się zrelaksować i odpocząć. Obecnie na rynku znajdziemy prawdziwe bogactwo tego typu sprzętu, w różnych formach i sposobach montażu – zarówno fotele i hamaki montowane na specjalnych stelażach, jak też po prostu podwieszane na suficie.

Hamaki, dotychczas kojarzone głównie z różnej maści ogrodowym czy innym „wypoczynkowym” asortymentem, zawitały wreszcie pod strzechy. Istnieje jednak coraz pokaźniejsze grono hamaków przeznaczonych do montażu i korzystania z nich wewnątrz pomieszczeń. Są nie tylko szczególnie wygodne, ale również ożywiają wnętrze – niekoniecznie kolorystyką, ale też swoim praktycznym zastosowaniem. Stanowią też źródło prostej, ale przyjemnej rozrywki w postaci huśtania się – wbrew pozorom, nie tylko dla najmłodszych domowników.

Innym coraz bardziej popularnym rozwiązaniem są podwieszane fotele łączące swoją funkcjonalność ze swojego rodzaju huśtawką. Jednocześnie, przy wyborze fotela tego typu powinniśmy się solidnie zastanowić. Podwieszany fotel bowiem jest uciążliwy w przenoszeniu na inne miejsce. Warto stąd już przy projektowaniu aranżacji danego pomieszczenia zastanowić się, gdzie chcemy umieścić tego rodzaju sprzęt. Jeśli nie jesteśmy tego pewnymi, możemy zdecydować się na fotel podwieszany na specjalnym stelażu bądź zwykły, minimalistyczny fotel, który będzie równie wygodny. Należy też mieć na względzie, że nie każdy sufit może wytrzymać tego typu obciążenie.

20 kwietnia, 2020