Włoski design w salonie – to możliwe!

Concrete brick wall village interior, vintage design styleBardzo dużo słyszy się o włoskich meblach. Niektórzy ludzie nie zdają sobie sprawy z powodów ich wyższości nad tymi tradycyjnymi, jednak wiedzą jedno – Włosi to jedni z najlepszych projektantów sprzętów tego typu. Wiedza ta wiąże się z sytuacją, jaka miała miejsce w naszym kraju ponad trzydzieści lat temu. W tamtych czasach bardzo trudno było zdobyć meble spoza granic Polski. Niestety te, które były dostępne na miejscu, nie wyróżniały się ani wysoką estetyką, ani tym bardziej trwałością. W pewnym momencie Polacy dostali szansę na coś więcej – włoskie meble. Odznaczały się one nie tylko naprawdę solidnym wykonaniem, ale także ładnym wyglądem. W tamtych latach posiadanie takich mebli było oznaką naprawdę dużego bogactwa i wpływowości.

Włoskie meble w salonie

Dzisiaj meble włoskich projektantów są dostępne na szerszą skalę niż to miało miejsce kilkadziesiąt lat temu. To dzięki zagranicznym dystrybutorom oraz polskim firmom mamy teraz okazję zakupić umeblowanie, łączące w sobie nowoczesność z minimalizmem i tradycyjną prostotą. Firma Congrazio we współpracy z włoskimi projektantami stworzyła linię stołów i krzeseł, które idealnie nadadzą się do salonu. Dzięki materiałom o najwyższej klasie i wytrzymałości, takie sprzęty są inwestycją na bardzo długie lata. Jeszcze jakiś czas temu marzenie o włoskim designie w salonie było wręcz niemożliwe. Na szczęście w dzisiejszych czasach, nie tylko dzięki importowi produktów, ale również wielu międzynarodowych porozumień, można podziwiać klasę oraz poziom wykonania włoskich mebli.

Zalety mebli projektowanych przez Włochów

Jedną z najważniejszych zalet jest trwałość ich produktów. Firma Congrazio wykorzystuje tylko najlepsze gatunkowo drewno, które w połączeniu ze szlachetnymi metalami daje spójną i naprawdę ciekawą wizualnie konstrukcję. Meble włoskie są właściwie niemożliwe do podrobienia. To dzięki ich oryginalnemu designowi, który łączy ze sobą tradycje tego pięknego europejskiego kraju, ale także nowoczesność. Mimo minimalizmu projektantom udaje się wręcz przemycić charakterystyczną oryginalność i dekoracyjność konstrukcji, czym jedynie zyskują większy podziw. Do tego należy wspomnieć o niezwykłej wygodzie, prezentowanej przez te meble. Co prawda włoskie krzesła wyglądają na niepozorne, jednak są zaprojektowane w taki sposób, aby można się na nich było łatwo odprężyć.

Kiedyś Polacy mogli jedynie marzyć o włoskim designie w salonie czy sypialni. Na szczęście sytuacja uległa dużej zmianie i polepszeniu. Cieszenie się wygodą oraz wysoką jakością mebli zaprojektowanych przez profesjonalnych włoskich designerów jest teraz wręcz na wyciągnięcie ręki. Przy zakupie takich mebli trzeba jednak pamiętać, aby korzystać z oferty tylko wyspecjalizowanych salonów i firm – jeśli nie znamy się na tego typu sprzętach, możemy zostać mimo wszystko oszukani. Należy ufać tylko sprawdzonym firmom, które w jakiś sposób mogą udokumentować pochodzenie sprzedawanych modeli oraz współpracę z włoskimi producentami czy projektantami.

1 października, 2015

Dodaj komentarz