Wrocław – miasto loftów. Jak dopasować meble do nietypowej przestrzeni?

Stolica Dolnego Śląska obfituje w sklepy, mieszkania i punkty gastronomiczne w stylu loftowym. Jest to jeden z tych charakterystycznych rodzajów wnętrz, który mocno przypadł do gustu zarówno projektantom jak i mieszkańcom. Moda na lofty wymusza jednak na użytkownikach konieczność dopasowania gotowych mebli do nietypowych wymiarów małych i większych przestrzeni. Z pomocą przychodzi cięcie laserem. Wrocław to miasto otwarte na oryginalność.

Metalowe regały i cięcie laserem. Wrocław stawia na kreatywność

Zacznijmy od podstaw. Przestrzeń w stylu loftowym nie musi koniecznie znajdować się w zabytkowym budynku, starej fabryce czy nowoczesnym założeniu. Liczy się jednak wysokość pomieszczenia. Sufit powinien być wyżej, niż w klasycznym mieszkaniu. Kolejna sprawa, to światło naturalne, wpadające przez okna. Im go więcej, tym lepiej. Brak podziału przestrzeni za pomocą ścian, to kolejna cecha szczególna takiej aranżacji. Najczęściej spotykana przestrzeń loftowa we Wrocławiu to studio – czyli jedno wielkie pomieszczenie, bez zamkniętych podziałów. Daje ono spore możliwość uzyskania ciekawych efektów.

Podłoga może być wykonana z klasycznej wylewki betonowej, parkietu przemysłowego lub żywicy epoksydowej. Zaś meble loftowe będą zazwyczaj nawiązywać stylem do wyposażenia fabryki. Możemy tu pomyśleć o takich wykonanych ze szkła i metalu.

Problem pojawia się, gdy musimy dopasować zwykły regał sklepowy do wymiarów i kształtów naszej przestrzeni. Z pomocą przychodzi nam opcja, jaką jest cięcie laserem. Wrocław jest pełen miejsc, gdzie taką usługę wykonamy. Jest to możliwość, między innymi określenia odległości półek od siebie, czy wysokości całej bryły. Wybierając firmę zajmującą się cięciem, warto sprawdzić jaki jest ogólny profil jej działalności. Jeśli jest to producent mebli, to jego wiedza o przygotowaniu na wymiar, jest wartościowa. Możemy też liczyć na pomoc w doborze produktów.

Jakie meble wybrać?

Fajnym pomysłem jest regał sklepowy. Dzięki swojej budowie, nie zabiera światła. Dostępne we Wrocławiu usługi cięcia laserowego pozwolą dopasować go do każdego pomieszczenia.

lampy.jpg

Metalowe lampy stylizowane na znalezione w starych fabrykach dodadzą charakteru wieczorem. Stoły ze szklanym blatem, połączmy z metalowymi krzesłami. Uzupełnijmy to jeszcze ceglanymi ścianami, lub postarzanym tynkiem. Zostawmy instalacje widoczne. Dobrze jest dodać jeszcze nieco klasyki- to mogą być kosze wiklinowe, czy drewniane skrzynki.

Od czego zacząć?

Poszukajmy lokalu pasującego do koncepcji. Znajdźmy odpowiednich ludzi i usługi: architekta wnętrz, oryginalnego producenta mebli i wykonawcę cięcia laserem. Wrocław, to siedziba dobrej firmy – na stronie http://www.vonart.com.pl/uslugi-b2b/ciecie-laserem/ znajdziesz ich usługi i ofertę meblową. Dla loftowego efektu najważniejszy jest pomysł i konsekwencja w wykonaniu. Jeśli przemawia do nas magia loftowej przestrzeni, to z pewnością powinniśmy jej ulec.

16 stycznia, 2018

Dodaj komentarz