Wybieramy deski dla drewnianej podłogi

Jeśli chodzi o aranżację wnętrz, podłoga pełni nie tylko funkcje czysto użytkowe, ale również stanowi ważny element wystroju pomieszczenia. Powinna być wobec tego wykonana nie tylko z materiałów wytrzymałych i zapewniających komfort użytkowania, ale również pasować do stylu wnętrza.

W dzisiejszych czasach drewno wciąż stanowi bardzo popularny materiał służący do układania podłogi, a ponadto pasuje do niemal każdego wystroju: od industrialnego po minimalistyczny; tworzy także przytulny nastrój wnętrza. Jako materiał, drewno ceni się głównie ze względu na jego ciepłe i „soczyste” barwy oraz naturalność. Drewno pozwala także na całkiem szerokie możliwości układania go w różne wzoru i kombinacje.

Na rynku znaleźć możemy najprzeróżniejsze gatunki drewna, z którego produkowane są deski. Poszczególne gatunki różnią się nie tylko kolorem bądź wzorem słojów, ale również fizycznymi właściwościami, jak twardość czy odporność na wilgotność lub temperaturę. Ze względu na bogactwo gatunków, drewno daje wykorzystać się jako podłoga w każdym pomieszczeniu: zarówno w salonie, ale także łazience czy kuchni. Jeżeli zależy nam na wytrzymałym materiale, niepodlegającym ugięciom – w salonie bądź przedpokoju – najlepiej sprawdzą się takie gatunki jak dąb czy jesion; w łazienkach oraz kuchni dobrym pomysłem są egzotyczne, naturalnie odporne na wodę gatunki drzew.

W sklepach znajdziemy zarówno surowe drewno w postaci deszczułek bądź większych desek, które możemy wykończyć samodzielnie – polakierować albo pomalować, jak też bez większych problemów natrafimy na już wykończone fabrycznie elementy z litego drewna. Dużym zainteresowaniem cieszą się w ostatnim czasie także deski wykonane z kilku sklejonych ze sobą warstw drewna – układa się je podobnie jak panele.

16 lutego, 2018

Dodaj komentarz