Wybieramy wygodny materac

Tutaj śpimy, odpoczywamy, czytamy książki i snujemy plany. Wybór odpowiedniego łóżka jest bardzo istotny, gdyż tylko produkt najwyższej jakości pozwoli nam w pełni zregenerować siły.
Wybierając łóżko zwykle skupiamy się przede wszystkim na jego wyglądzie, zastanawiamy się czy będzie pasować do wystroju sypialni. Tymczasem najważniejszym elementem łóżka jest materac. Warto dokonać przemyślanego wyboru, aby w efekcie materac jak najlepiej odpowiadał naszym potrzebom i był wygodny.

Prawidłowo skonstruowany materac stanowi podporę dla naturalnych krzywizn kręgosłupa. Aby spełniał swoje zasadnicze funkcje wcale nie musi być twardy. Zasadniczy problem przy doborze materaca polega na tym, że zwykle korzystają z niego dwie osoby. Twardość materaca wybieramy uwzględniając wagę ciała. Jeśli różnice w wadze dwóch osób użytkujących łóżko nie są wysokie, nie będzie z tym problemu. Wybierając materace dwuosobowe warto zdecydować się na materac kieszeniowy lub lateksowy. Tego typu materace same dopasowują się do kształtu ciała i reagują na obciążenia punktowe. Dzięki temu, nawet jeśli osoba po drugiej stronie łóżka często zmienia pozycje, nie jest to odczuwalne dla partnera. Zawarty w tych materac lateks jest materiałem niewchłaniającym kurzu, nadaje się więc dla alergików, a dzięki swojej budowie umożliwia przepływ powietrza.

W sytuacji, gdy różnica wagi u partnerów jest znacząco trzeba zdecydować się na dwa materace, które umieszcza się w specjalnym, przystosowanym do tego stelażu.
Obecnie dostępne są także materace, które łączą w sobie cechy materaca lateksowego oraz sprężyny kieszeniowej. Dzięki temu materac jest miękki przy powierzchni, a im głębiej tym jego twardość rośnie. Na takim materacu komfortowo i wygodnie będą się czuły nawet osoby o dużej wadze i nie ma szans na zapadanie się ciała.

25 lipca, 2014

Dodaj komentarz