Wypoczynek w salonie – wybieramy meble

Meble wypoczynkowe, jak wszelkiego rodzaju sofy czy fotele, są podstawowym wyposażeniem każdego salonu. Przy wyborze odpowiedniego mebla kierować się trzeba wieloma czynnikami: nie tylko komfortem korzystania, ale również jego walorami estetycznymi. Dzisiaj spróbujemy znaleźć sposób na pogodzenie wszystkich kryteriów wyboru stosując kilka ogólnych zasad, jakimi warto się kierować.

Przed samym wyborem właściwego mebla powinniśmy się zastanowić w jakich rozmiarach go potrzebujemy – być może zamiast tradycyjnej skórzanej sofy lepszym rozwiązaniem okaże się materiałowy narożnik. Dostępna przestrzeń oraz kształt mebla są podstawowymi właściwościami decydującymi o komforcie wypoczynku. Dobrym pomysłem jest wobec tego uprzednie zmierzenie wymiarów salonu, zanim w ogóle zaczniemy przeglądać oferty sklepów.

Jeśli chodzi o kolorystykę mebli – powinna ona odpowiednio współgrać z kolorystyką całego pomieszczenia: co nie znaczy, że musi być utrzymana, przykładowo tej samej barwie, gdyż bardzo ciekawym i skutecznym rozwiązaniem jest przełamywanie kompozycji, przykładowo, w ten sposób, że w jasnym salonie decydujemy się na sofę czy fotele w ciemnych kolorach – i z drugiej strony, w ciemniejszych salonach lepiej sprawdzą się jasne sprzęty.

3 sierpnia, 2017

Dodaj komentarz