Wyposażenie kuchni – co jest niezbędne

Kompletując akcesoria do kuchni powinniśmy kierować się zasadą funkcjonalności. Podstawą wyposażenia każdej kuchni są takie przedmioty, jak: noże, sztućce, garnki, talerze, szklanki i kosz na śmiecie.

Kosz na śmiecie

W każdej kuchni musi znaleźć się miejsce na kosz. Kubeł może być zrobiony z tworzywa sztucznego lub ze stali szlachetnej. Jeśli segregujemy śmiecie, dobrze sprawdzą się kosze z dzielonym wnętrzem oraz podwójne pojemniki. Przy sortowaniu odpadów można również wykorzystać różnokolorowe worki na śmieci: żółte na plastik, zielone na szkło, niebieskie na papier oraz białe na odpady komunalne.

Drogeria internetowa superkoszyk.pl oferuje duży wybór worków na śmieci oraz innych akcesoriów potrzebnych w kuchni takich jak: ręczniki papierowe, płyny do mycia naczyń, środki czystości.

Komplet garnków kuchennych

Przy zakupie garnków powinniśmy kierować się materiałem, z którego są one wykonane. W sklepach możemy znaleźć garnki zrobione ze stali nierdzewnej, aluminium i żeliwa, pokryte teflonem, emalią, powłoką ceramiczną i tytanową. Wybór uzależniony jest od tego, co w nich będziemy przygotowywać, np. garnki ze stali nierdzewnej długo się nagrzewają, dlatego dobrze sprawdzą się do przygotowywania mięs, ale podgrzanie w nich mleka zajmie dużo więcej czasu niż przygotowanie go w garnkach żeliwnych czy aluminiowych.

Zestaw noży kuchennych

Noże są podstawą wyposażenia każdej kuchni. Powinniśmy wybrać takie ich rodzaje, które będą idealnie wpasowywać się w nasze potrzeby. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest zakup zestawu noży, który będzie zawierał nóż do smarowania, obierania warzyw, krojenia pieczywa, serów, mięs oraz filetowania ryb. Przy okazji noży możemy wyposażyć się także w deski do krojenia. Najlepiej wybrać dwie – jedną do warzyw, drugą do mięs.

Komplet sztućców

Sztućce stanowią kolejny niezbędnik kuchennego wyposażenia. Na rynku znajdziemy komplety dla 6, 12, 18 i 24 osób, które oprócz sztućców obiadowych, zawierają również:

  • – łyżki: deserowe, do kawy i herbaty, do cukru, do sałatek, wazowe, do sosów i do lodów,
  • – widelce: półmiskowe, sałatkowe, do ryb, deserów i przystawek,
  • – noże: do steków, do ryb, do masła i do sera,
  • – łopatkę do ciasta,
  • – akcesoria do skorupiaków: szczypce i młoteczek

Przy wyborze sztućców powinniśmy brać pod uwagę tworzywo, z którego zostały wykonane. Wśród popularnych surowców stosowanych do ich wyrobu można znaleźć: : stal nierdzewną, srebro i elementy posrebrzane, złoto, drewno, tytan i teflon. Najlepszą, chociaż najdroższą opcją, jest zakup srebrnych sztućców – są efektowne i posłużą nam wiele lat.

Serwis obiadowy

Serwis obiadowy powinien składać się z talerzy głębokich, obiadowych i deserowych, półmisków, salaterek i sosjerki. W zależności od potrzeb, możemy wybrać zestaw przeznaczony dla 6 lub 12 osób. Do tego powinniśmy dokupić również: zestaw szklanek, kubków, filiżanek oraz komplet kieliszków do wina i do wódki.

25 stycznia, 2017

Dodaj komentarz