Wyspa w kuchni

We współczesnej aranżacji kuchni kuchnia staje się coraz częściej spotykanym obiektem, który cieszy się wciąż rosnącym gronem zwolenników. Wyspa w kuchni nie tylko poprawia walory estetyczne pomieszczenia, ale również ułatwia przygotowywanie posiłków i tworzy dodatkową przestrzeń, na której możemy umieszczać różnego rodzaju kuchenne wyposażenie. Jeżeli interesuje nas wzbogacenie kuchni o wyspę, musimy jednak wziąć pod uwagę kilka czynników, aby spełniała swoją rolę.

Otóż wybór kuchennej wyspy nie ogranicza się tylko do jej kształtu oraz umiejscowienia. Powinniśmy zadbać przede wszystkim o to, aby wyspa nie ograniczała swobody poruszania się w pomieszczeniu. W związku z tym, wyspa nie powinna być zbyt duża, ani w kształcie, który sprawiałby, że przemieszczanie się będzie utrudnione bądź stwarzało ryzyko wpadnięcia na wyspę. Zaleca się, aby wyspa miała kształt kwadratu bądź prostokąta, a także znajdowała przynajmniej w odległości metra od kuchennego blatu, szafek i innych sprzętów, do których często sięgamy w czasie gotowania.

Wyspa w nowoczesnych kuchniach odgrywa przede wszystkim znaczącą rolę praktyczną. Jest ona nie tylko łącznikiem pomiędzy kuchnią a jadalnią w przypadku kuchni otwartych, ale można je także wykorzystać jako barek bądź dodatkowy blat kuchenny, gdzie umieścimy, przykładowo, ekspres do kawy bądź inne tego rodzaju urządzenia do korzystania przez domowników. Jeżeli mamy odpowiednio dużą kuchnię oraz wyspę, możemy na niej umieścić płytę indukcyjną bądź zlew uzyskując w ten sposób efektywną i efektowną dodatkową przestrzeń do gotowania.

Odpowiednio zaprojektowana wyspa kuchenna pozwoli nam nie tylko zaskoczyć gości, ale też ułatwić działania w kuchni. Dodatkowe miejsce, na którym możemy trzymać potrzebne urządzenia bądź gotować z pewnością okaże się nieocenione. Należy jednak wziąć pod uwagę wymiary kuchni oraz wszelkie aspekty związane z planowanym przedsięwzięciem, jak na przykład poprowadzenie instalacji wodociągowej bądź elektrycznej.

30 marca, 2019

Dodaj komentarz