Wystrój dla nowoczesnej łazienki

Łazienki we współczesnych mieszkaniach, niezależnie od ich ogólnego stylu aranżacji, muszą charakteryzować się spełnianiem dwóch podstawowych wymagań: estetyki i związanej z nią jakości materiałów oraz komfortu i ergonomiczności jej użytkowania. Niezależnie, czy nasze mieszkanie zostało zaaranżowane w stylistyce minimalistycznej, czy też pozwoliliśmy sobie na szeroko rozumiany bogaty wystrój, łazienka może okazać się problematycznym pomieszczeniem do przygotowania dla domowników.

Problem ten stał się jednak okazją dla oryginalnego designu i wykorzystania w nim nowoczesnych technologii. Poniekąd ascetyczny wystrój łazienki, mający podkreślać jej charakter związany z czystością oraz higieną, udało się połączyć zarówno z rozwiązaniami czysto estetycznymi, jak i ściśle funkcjonalnymi. Wykorzystanie na szeroką skalę ceramiki i metalowej armatury wzbogacone jest zwykle drewnianymi bądź kamiennymi ozdobami oraz niewielkimi sprzętami. Przyjrzymy się kilku najczęściej wykorzystywanym współczesnym rozwiązaniom.

W kwestii dekoracji łazienki, oryginalnym i przyjemnym dla oka rozwiązaniem jest naturalnym kamień bądź imitujące go płytki – zarówno pod względem kolorystyki, jak i faktury. Wspomniane wcześniej drewno jakkolwiek może nadać łazience unikatowego charakteru, powinno być wykorzystywane raczej ostrożnie ze względu na panującą w łazience wilgoć. Niemniej, barwa drewna i charakterystyczne dla niego słoje, zwłaszcza na gładkich powierzchniach, mogą okazać się doskonałym rozwiązaniem, przykładowo, jeśli chodzi o blaty, co pozwala podkreślić kształt umieszczanych na nim sprzętów czy instalacji.

Jeżeli chodzi o takie element, jak prysznic czy wanna – tutaj mamy niesamowicie szerokie pole do popisu. Obecnie znajdziemy na rynku mnóstwo zróżnicowanych modeli pozwalających połączyć funkcjonalność z designem. Baterie prysznicowe czy same kabiny pozwalają na dokonanie wyboru idealnie dopasowanego do naszych potrzeb – również pod względem rozmiarów łazienki. Nowoczesne baterie pozwalają nam również dbać o środowisko pozwalając zużywać mniej wody w trakcie pielęgnacji.

14 czerwca, 2019

Dodaj komentarz