Wystrój wnętrza w pokoju przedszkolaka

Dziecko w wieku przedszkolnym potrzebuje zainteresowania ze strony rodziców  oraz bodźców, które sprawią, że będzie się prawidłowo rozwijało. Dlatego miedzy innymi wysyłamy dzieci do przedszkola, gdzie pod wpływem kontaktu z rówieśnikami, zajęć wychowawczych, gier i zabaw szybciej rozwijają swoje zdolności. Pokój przedszkolaka jaki ma w domu również może rozwijać jego osobowość i kreatywność.

Kids Room Decorating Ideas Boys-Kids-room-interior-design

Oczywiście nie chodzi o to, żeby dziecko robiło w pokoju wszystko na co tylko ma ochotę i żeby rodzice nie mieli prawa decydowania o wystroju wnętrza pokoju własnego dziecka. Najważniejsze jest bowiem to by dziecko w pokoju, który ma czuło się dobrze, wiedziało do czego służą wszystkie przedmioty jakie się w nim znajdują i mogło za zgodą rodziców dekorować meble i ściany. D

om jest dla dziecka oazą w której znikają wszystkie problemy, w którym spędza beztroski czas. Jego pokój jest tym ważniejszy, że spędza tam tego czasu najwięcej. Warto zatem, urządzając pokój dziecięcy zainwestować w mebelki z dużą ilością szuflad i półek.

Takie meble ułatwia dziecku segregację swoich rzeczy ponieważ będzie mogło segregować przedmioty zgodnie z przeznaczeniem na odpowiednie miejsca. Meblościanka, czy półka, które maja wyłącznie dwie szuflady nie zapewni dziecku wystarczająco dużo miejsca by schowało i uporządkowało wszystkie swoje skarby.

Dziecko w pokoju powinno mieć kosz na śmieci, by móc za sobą sprzątać oraz małą ściereczkę by chociaż próbować sprzątać swoje małe królestwo.

Rodzice powinni także pozwalać dziecku od czasu do czasu dekorować swój pokój różnymi wycinankami i naklejkami. Rozwinie to bowiem jego pewność siebie i zdolności manualne.  Ważne by dziecko czuło się u siebie dobrze i znało miejsce każdego przedmiotu.

27 maja, 2013

Dodaj komentarz