Zabudowana kuchenka gazowa – rozwiązanie stylowe i funkcjonalne

W dzisiejszych czasach tradycyjne kuchenki gazowe coraz częściej zastępowane są płytami indukcyjnymi. Mimo to, niektórzy wciąż pozostają zagorzałymi fanami tytułowego rozwiązania – rzeczywiście, płyty gazowe przeznaczone do zabudowy wciąż posiadają wiele zalet oraz ułatwiają nieco aranżację wnętrza.

Obecnie, w większości sklepów płyty gazowe są sprzedawane w ramach gotowych do zabudowy elementów, co znacznie upraszcza wkomponowanie ich w wystrój całej kuchni. Blat płyt gazowych odznacza się w szczególności komfortem jego użytkowania; sam ruszt pozwala podtrzymywać na nim garnki czy patelnie, bez konieczności ich przenoszenia, przykładowo, po zakończeniu gotowania. Płyty gazowe pozwalają także osiągnąć wysoką moc grzewczą w relatywnie krótkim czasie – nie muszą się nagrzewać w przeciwieństwie do płyt indukcyjnych. Oprócz funkcjonalności nie bez znaczenia są także ich aspekty estetyczne. Współczesne kuchenki gazowe to rozwiązanie, które sprawdzi się praktycznie w każdej kuchni, bez względu na jej rozmiary – bogactwo styli, kolorów oraz liczby palników umożliwia wybranie modelu, który w pełni będzie odpowiadał naszym potrzebom.

Większość modeli, z jakimi zetkniemy się w sklepach, występuje w wersjach z dwoma albo czteroma palnikami. Nasz wybór powinien być podyktowany, pod tym względem, przede wszystkim częstotliwością przygotowywania posiłków w domu, liczbą mieszkańców oraz tym, jak szeroko zakrojone są nasze kuchenne przedsięwzięcia. Palniki występują ponadto w wersjach stalowych bądź żeliwnych. Większość kupujących decyduje się na palniki żeliwne z tego powodu, iż są one zarówno łatwiejsze do utrzymania w czystości, w związku z łatwiejszym pozbywaniem się z nich resztek i innych zabrudzeń, jak też panuje przekonanie, że w zakresie działań kuchennych odznaczają się większą trwałością. Palniki stalowe jednakowoż, rzadziej odbarwiają się pod wpływem częstego gotowania, szczególnie łatwo można z nich pozbyć się tłustych zabrudzeń oraz lepiej znoszą wpływ silniejszych detergentów stosowanych przy sprzątaniu kuchni.

18 lipca, 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *