Zabudowana kuchenka gazowa – rozwiązanie stylowe i funkcjonalne

W dzisiejszych czasach tradycyjne kuchenki gazowe coraz częściej zastępowane są płytami indukcyjnymi. Mimo to, niektórzy wciąż pozostają zagorzałymi fanami tytułowego rozwiązania – rzeczywiście, płyty gazowe przeznaczone do zabudowy wciąż posiadają wiele zalet oraz ułatwiają nieco aranżację wnętrza.

Obecnie, w większości sklepów płyty gazowe są sprzedawane w ramach gotowych do zabudowy elementów, co znacznie upraszcza wkomponowanie ich w wystrój całej kuchni. Blat płyt gazowych odznacza się w szczególności komfortem jego użytkowania; sam ruszt pozwala podtrzymywać na nim garnki czy patelnie, bez konieczności ich przenoszenia, przykładowo, po zakończeniu gotowania. Płyty gazowe pozwalają także osiągnąć wysoką moc grzewczą w relatywnie krótkim czasie – nie muszą się nagrzewać w przeciwieństwie do płyt indukcyjnych. Oprócz funkcjonalności nie bez znaczenia są także ich aspekty estetyczne. Współczesne kuchenki gazowe to rozwiązanie, które sprawdzi się praktycznie w każdej kuchni, bez względu na jej rozmiary – bogactwo styli, kolorów oraz liczby palników umożliwia wybranie modelu, który w pełni będzie odpowiadał naszym potrzebom.

Większość modeli, z jakimi zetkniemy się w sklepach, występuje w wersjach z dwoma albo czteroma palnikami. Nasz wybór powinien być podyktowany, pod tym względem, przede wszystkim częstotliwością przygotowywania posiłków w domu, liczbą mieszkańców oraz tym, jak szeroko zakrojone są nasze kuchenne przedsięwzięcia. Palniki występują ponadto w wersjach stalowych bądź żeliwnych. Większość kupujących decyduje się na palniki żeliwne z tego powodu, iż są one zarówno łatwiejsze do utrzymania w czystości, w związku z łatwiejszym pozbywaniem się z nich resztek i innych zabrudzeń, jak też panuje przekonanie, że w zakresie działań kuchennych odznaczają się większą trwałością. Palniki stalowe jednakowoż, rzadziej odbarwiają się pod wpływem częstego gotowania, szczególnie łatwo można z nich pozbyć się tłustych zabrudzeń oraz lepiej znoszą wpływ silniejszych detergentów stosowanych przy sprzątaniu kuchni.

18 lipca, 2019

Dodaj komentarz