Zalety minimalistycznego wystroju

Minimalizm jest już od dłuższego czasu traktowany jako esencja nowoczesnej aranżacji wnętrz. Przy oryginalnym pomyśle oraz bogactwie różnego rodzaju ciekawie zaprojektowanego minimalistycznego sprzętu, taki wystrój może okazać się inkarnacją powiedzenia: „mniej znaczy więcej”. Dzisiaj przyjrzymy się kilku rozwiązaniom, które pozwolą nam wyciągnąć z minimalistycznego stylu jak najwięcej jego walorów estetycznych.

Minimalizm w swoich założeniach dąży do możliwie maksymalnego uporządkowania wystroju i stonowania go. Stąd poleca się stosowanie nie tylko „spokojnych” kolorów, ale również prostych, geometrycznych kształtów mebli i innych elementów wystroju. Powinniśmy także oszczędnie decydować się na różnego rodzaju dekoracje – co prawda, nie musimy zupełnie z nich rezygnować, ale w tym przypadku o wiele lepiej sprawdzi się jeden efektowny obiekt niż kilka „zapychaczy”.

Warto również zadbać, aby różne sprzęty i meble w naszym domu miały gładkie powierzchnie. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, ta właściwość jest jedną z bardziej podkreślających minimalistyczny wystrój. Meble powinny być w jednolitym kolorze, bez wzorów czy innych dekoracji – geometryczna linia oraz błyszczące bądź matowe powierzchnie wprowadzą porządek do wystroju i uczynią go na swój sposób symetrycznym. Pod względem kolorystyki najlepiej sprawdzą się tutaj meble białe lub w eleganckich beżach oraz szarościach; świetnie sprawdzi się także czerń, zwłaszcza gdy mowa o wspomnianych wcześniej dodatkach.

Na zakończenie należy też dodać, że w przypadku minimalistycznego wystroju nie musimy bać się pustych przestrzeni. Wprost przeciwnie – czasem pozostawienie trochę wolnego miejsca będzie nawet pożądane, gdyż nadaje wnętrzu przestronności i, nieco paradoksalnie, dopełnia aranżacji.

16 grudnia, 2018

Dodaj komentarz