Zalety szaf przesuwanych

Szafy przesuwane są jednym z popularniejszych rozwiązań, jeśli chodzi o funkcjonalne i estetyczne wyposażenie współczesnych mieszkań. Tego rodzaju sprzęty najlepiej sprawdzają się jednak w mieszkaniach odznaczających się małym metrażem, gdzie każdy centymetr jest na miarę złota. Co więcej szafy tego rodzaju prezentują się dobrze niezależnie od aranżacji, której są częścią. Szeroki wachlarz szaf przesuwanych, dostępny na rynku, pozwala nam także zdecydować się na rozwiązanie ciekawsze czy bardziej odpowiadające naszym potrzebom pod względem estetycznym.

Jednym z ciekawszych rozwiązań jest szafa przesuwana wyposażona w lustro. Pozwala ona dokonać optycznego powiększenia pomieszczenia. Często przyjmujące formę zaadaptowania na jej użytek wnęki w ścianie są ponadto bardzo pojemne – bez problemu zmieścimy w niej większość garderoby: od kurtek i płaszczy po buty i walizki. Szafa przesuwana z lustrem może także zastąpić nam klasyczne lustro, w którym możemy się przyjrzeć i sprawdzić czy na pewno odpowiada nam nasz strój na dany dzień.

Przy wyborze szafy przesuwanej, oprócz jej walorów estetycznych, powinniśmy kierować się przede wszystkim wytrzymałością materiałów, z których została wykonana, oraz jej ogólną funkcjonalnością. Skrzydła szafy powinny być możliwie odporne na zarysowania i inne tego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, jak też wygodnie się rozsuwać, przykładowo za pomocą specjalnego uchwytu. Warto także zadbać, aby szafa, jeżeli nie będzie integralną częścią pomieszczenia, była wykonana w jasnych barwach, gdyż, podobnie jak lustro, powiększają wizualnie wnętrze. Najlepiej pod tym względem sprawdzą się biele, kremowe odcienie oraz szarości.

Wreszcie, szafy przesuwane pozwalają nam także zaoszczędzić sporo przestrzeni. Ich wspomniana wysoka pojemność pozwala nieco „odciążyć” pozostałe pomieszczenia, jak przedpokój i stworzyć funkcjonalną, a przy tym niezawadzającą garderobę. Duży wybór szaf przesuwanych oraz łatwość ich montażu czynią je jednym z najlepszych rozwiązań dla małych mieszkań – i nie tylko.

25 lipca, 2019

Dodaj komentarz