Zdjęcia jako ozdoba dla ściany

Zdjęcia wieszane na ścianach od pewnego czasu cieszą się dużym zainteresowaniem jako swoista ozdoba – pozwalająca nie tylko podnieść walory estetyczne pomieszczenia, ale często są to również zdjęcia zrobione przez samych domowników, które przywodzą nam myśl pozytywne wspomnienia z wakacji czy innych wydarzeń z życia. Często jednak są one po prostu poprzypinane, przykładowo, do korkowej tablicy – tworzy to specyficzny klimat takiej „ozdoby”, ale są również możliwości stworzenia przyjemniejszej dla oka wersji.

W sklepach możemy znaleźć mnóstwo wszelkiego rodzaju ramek – w różnych kształtach i kolorów, które sprawią, że nawet klasyczna kompozycja zdjęciowa stanie się oryginalna i interesująca. Jednym z ciekawszych pomysłów jest także samodzielne wykonanie ramki czy elementu, na którym umieścimy zdjęcia, przykładowo impregnując i sklecając ze sobą drewniane patyki czy całe gałęzie, które możemy zachować dokonując prac w ogrodzie.

Jeśli poszukujemy inspiracji dla wykorzystania zdjęć jako ozdób czy wykonania własnoręcznie ramek – dobrym pomysłem jest Internet: znajdziemy mnóstwo blogów skąd możemy zaczerpnąć mnóstwo pomysłów oraz poradników, jak wykonać zapierające dech w piersiach kompozycje: wykorzystujące lampki na sznurku, aby stworzyć niesamowity klimat wieczorami czy przyczepienie do rozwieszonej mapy zdjęć z podróży.

13 sierpnia, 2017

Dodaj komentarz