Style w aranżacji wnętrz

Małgorzata Kalbarczyk

 

Styl skandynawski

Główną cechą charakterystyczną dla stylu skandynawskiego jest zwykle, przeważająca biała kolorystyka mebli i akcesoriów, jakie pragniemy ze sobą zestawić i umieścić je w danym wnętrzu. Wygląda to elegancko, a zarazem przykuwa uwagę gości.  Urzekający, a jednocześnie delikatny i klasyczny – taki jest właśnie współcześnie popularny styl skandynawski. Jego niewątpliwą zaletą jest uniwersalność, a także aura, jaką tworzą zestawione ze sobą elementy poszczególnych aranżacji.

Któż nie marzyłby o zjedzeniu smakowitego śniadania w takiej kuchni? Wspaniały i odpowiednio przemyślany design zachwyca już od progu, zanim jeszcze decydujemy się go przekroczyć. Lekka i przyjemna dla oczu kolorystyka świetnie pasuje do białych, kuchennych mebli.       Świeżość, zapach starych gazet i przyjemna w dotyku biała pościel to bardzo częste połączenia stosowane w stylu skandynawskim, które są wykorzystywane w sypialni, pokojach gościnnych czy też salonach. Z takiej sypialni aż nie chcę się wychodzić!               Styl skandynawski jest również fajną alternatywą dla aranżacji kuchennej. Ekologiczna, przestronna, delikatna i jasna spodoba się nawet najbardziej wymagającej gospodyni i co najważniejsze… każdego dnia będzie niosła zadowolenie! Drewniane krzesła, brak przesadnej roślinności i mała ilość elementów dekoracyjnych nie tylko dostarczą wnętrzu uroku, ale również pozwolą na powiększenie metrażu.   Domowa biblioteczka stanie się miejscem nie tylko intensynwego odpoczynku, ale również miejscem, w którym panuje przytulna atmosfera, co jest wspaniałą alternatywą do zaproszenia przyjaciół i bliskich.

Styl klasyczny

Prosty, ale jednocześnie uniwersalny, pasujący do wielu akcesoriów i dodatków, jakie pragniemy umieścić w danym wnętrzu. Dla wielu osób styl klasyczny jest również bezpieczną opcją zaaranżowania danego wnętrza i bardzo często z tego względu jest on popularny wśród ludzi. Jednym słowem decydując się na wnętrze w stylu klasycznym pragniemy odzwierciedlić własne potrzeby na tle praktycznym. To niemalże idealna opcja dla osób niezdecydowanych, tradycjonalnych i jednocześnie tych, którzy boją się wszelkich zmian.

Styl nowoczesny

Ujmujący i staranny, cechujący się przestronnymi wnętrzami – tak właśnie można określić styl nowoczesny, które bije rekordy popularności. Idealna opcja na urządzenie wnętrza sypialni, pokoju gościnnego, jadalni czy kuchni. Dedykowana osobom ceniącym estetykę, przestronność, a jednocześnie styl, który jest niezwykle uniwersalny. Warto więc skoncentrować swoją uwagę na atutach owego stylu. Przede wszystkim świetnie sprawdzi się, gdy postanowimy wykorzystać go w kuchni lub salonie.

Styl awangardowy

Styl awangardowy dedykowany jest przede wszystkim osobom, które cenią indywidualizm, a jednocześnie doceniają różnorodne zestawienia i lubią otaczać się nietypowymi przedmiotami. Jednym słowem jest to styl inny od wszystkich, nieco tajemniczy i trudny do jednoznacznego zdefiniowania. Spodoba się każdemu, który docenia niebanalne połączenia, a jednocześnie jest zwolennikiem oryginalności. Styl awangardowy to coś odmiennego,  w którym poszczególne komponenty o różnym kształcie czy rozmiarze tworzą wspólnie jedną całość.

Styl industrialny

Styl industrialny cechuje przede wszystkim niebanalność w rozplanowaniu odpowiedniego wnętrza, jak również jego odważna i efektowana aranżacja, która musi być właściwie przemyślana. Skrywający w sobie nutkę tajemnicy, a jednocześnie przepełniony odrobiną nowoczesności i indywidualnej inwencji twórczej – tak w skrócie można scharakteryzować styl industrialny, który szybko przypadnie do gustu osobom o wyjątkowym uosobieniu, którzy doceniają nietypowe aranżacje. Styl, który nie tylko urzeka, ale również pozwala na wyrażenie własnej osobowości.

Styl naturalny

Delikatny, a jednocześnie niezwykle przyjemny dla oczu styl naturalny dedykowany osobom, które cenią piękno, a jednocześnie poszukują praktycznych aranżacji. Ciepła kolorystyka ścian, elementy naturalnego wystroju, a jednocześnie dużo kolorów – tym właśnie charakteryzuje się styl naturalny. Otaczając się prostymi przedmiotami, możemy uzyskać harmonię i jednocześnie wpłyną na Twoje samopoczucie. Warto więc przewertować wachlarz akcesoriów danych firm, aby nieco odmienić wnętrze i nadać mu innego, niepowtarzalnego charakteru.

Styl rustykalny

Styl rustykalny cechuje się przede wszystkim naturalnymi elementami wystroju wnętrza, które nie tylko idealnie się ze sobą komponują, ale również tworzą wyjątkowym i przytulnym miejscem dane wnętrze. Przestronny, utrzymany w jasnych tonacjach kolorystycznych stanie się szybko Twoim ulubionym miejscem. W tym celu świetnie sprawdzą się elementy naturalne, a jednocześnie meble eleganckie. Aby jednak wnętrze nabrało ożywienia można wkomponować w nie rozmaite ozdoby o charakterze folkowym, nowoczesnym czy też rękodzielniczym.

Styl tradycyjny

Styl tradycyjny jest najczęściej wybieranym wśród osób, które w swym mieszkaniu cenią uniwersalność, praktyczność oraz boją się wszelkich zmian. Cechuje się przede wszystkim przestronnością, ciepłymi barwami i jednocześnie wszechstronnością. To właśnie w tym stylu mamy najszersze możliwości i możemy się wykazać własną kreatywnością. Największą zaletą owego stylu jest jego prostota, a zarazem łatwość w zestawieniu z innymi elementami wystroju. Zatem nie musimy się obawiać, że do tego stylu cokolwiek nie będzie pasować.

Dodaj komentarz