Style w aranżacji wnętrz

Małgorzata Kalbarczyk

 

Styl skandynawski

Główną cechą charakterystyczną dla stylu skandynawskiego jest zwykle, przeważająca biała kolorystyka mebli i akcesoriów, jakie pragniemy ze sobą zestawić i umieścić je w danym wnętrzu. Wygląda to elegancko, a zarazem przykuwa uwagę gości.  Urzekający, a jednocześnie delikatny i klasyczny – taki jest właśnie współcześnie popularny styl skandynawski. Jego niewątpliwą zaletą jest uniwersalność, a także aura, jaką tworzą zestawione ze sobą elementy poszczególnych aranżacji.

Któż nie marzyłby o zjedzeniu smakowitego śniadania w takiej kuchni? Wspaniały i odpowiednio przemyślany design zachwyca już od progu, zanim jeszcze decydujemy się go przekroczyć. Lekka i przyjemna dla oczu kolorystyka świetnie pasuje do białych, kuchennych mebli.       Świeżość, zapach starych gazet i przyjemna w dotyku biała pościel to bardzo częste połączenia stosowane w stylu skandynawskim, które są wykorzystywane w sypialni, pokojach gościnnych czy też salonach. Z takiej sypialni aż nie chcę się wychodzić!               Styl skandynawski jest również fajną alternatywą dla aranżacji kuchennej. Ekologiczna, przestronna, delikatna i jasna spodoba się nawet najbardziej wymagającej gospodyni i co najważniejsze… każdego dnia będzie niosła zadowolenie! Drewniane krzesła, brak przesadnej roślinności i mała ilość elementów dekoracyjnych nie tylko dostarczą wnętrzu uroku, ale również pozwolą na powiększenie metrażu.   Domowa biblioteczka stanie się miejscem nie tylko intensynwego odpoczynku, ale również miejscem, w którym panuje przytulna atmosfera, co jest wspaniałą alternatywą do zaproszenia przyjaciół i bliskich.

Styl klasyczny

Prosty, ale jednocześnie uniwersalny, pasujący do wielu akcesoriów i dodatków, jakie pragniemy umieścić w danym wnętrzu. Dla wielu osób styl klasyczny jest również bezpieczną opcją zaaranżowania danego wnętrza i bardzo często z tego względu jest on popularny wśród ludzi. Jednym słowem decydując się na wnętrze w stylu klasycznym pragniemy odzwierciedlić własne potrzeby na tle praktycznym. To niemalże idealna opcja dla osób niezdecydowanych, tradycjonalnych i jednocześnie tych, którzy boją się wszelkich zmian.

Styl nowoczesny

Ujmujący i staranny, cechujący się przestronnymi wnętrzami – tak właśnie można określić styl nowoczesny, które bije rekordy popularności. Idealna opcja na urządzenie wnętrza sypialni, pokoju gościnnego, jadalni czy kuchni. Dedykowana osobom ceniącym estetykę, przestronność, a jednocześnie styl, który jest niezwykle uniwersalny. Warto więc skoncentrować swoją uwagę na atutach owego stylu. Przede wszystkim świetnie sprawdzi się, gdy postanowimy wykorzystać go w kuchni lub salonie.

Styl awangardowy

Styl awangardowy dedykowany jest przede wszystkim osobom, które cenią indywidualizm, a jednocześnie doceniają różnorodne zestawienia i lubią otaczać się nietypowymi przedmiotami. Jednym słowem jest to styl inny od wszystkich, nieco tajemniczy i trudny do jednoznacznego zdefiniowania. Spodoba się każdemu, który docenia niebanalne połączenia, a jednocześnie jest zwolennikiem oryginalności. Styl awangardowy to coś odmiennego,  w którym poszczególne komponenty o różnym kształcie czy rozmiarze tworzą wspólnie jedną całość.

Styl industrialny

Styl industrialny cechuje przede wszystkim niebanalność w rozplanowaniu odpowiedniego wnętrza, jak również jego odważna i efektowana aranżacja, która musi być właściwie przemyślana. Skrywający w sobie nutkę tajemnicy, a jednocześnie przepełniony odrobiną nowoczesności i indywidualnej inwencji twórczej – tak w skrócie można scharakteryzować styl industrialny, który szybko przypadnie do gustu osobom o wyjątkowym uosobieniu, którzy doceniają nietypowe aranżacje. Styl, który nie tylko urzeka, ale również pozwala na wyrażenie własnej osobowości.

Styl naturalny

Delikatny, a jednocześnie niezwykle przyjemny dla oczu styl naturalny dedykowany osobom, które cenią piękno, a jednocześnie poszukują praktycznych aranżacji. Ciepła kolorystyka ścian, elementy naturalnego wystroju, a jednocześnie dużo kolorów – tym właśnie charakteryzuje się styl naturalny. Otaczając się prostymi przedmiotami, możemy uzyskać harmonię i jednocześnie wpłyną na Twoje samopoczucie. Warto więc przewertować wachlarz akcesoriów danych firm, aby nieco odmienić wnętrze i nadać mu innego, niepowtarzalnego charakteru.

Styl rustykalny

Styl rustykalny cechuje się przede wszystkim naturalnymi elementami wystroju wnętrza, które nie tylko idealnie się ze sobą komponują, ale również tworzą wyjątkowym i przytulnym miejscem dane wnętrze. Przestronny, utrzymany w jasnych tonacjach kolorystycznych stanie się szybko Twoim ulubionym miejscem. W tym celu świetnie sprawdzą się elementy naturalne, a jednocześnie meble eleganckie. Aby jednak wnętrze nabrało ożywienia można wkomponować w nie rozmaite ozdoby o charakterze folkowym, nowoczesnym czy też rękodzielniczym.

Styl tradycyjny

Styl tradycyjny jest najczęściej wybieranym wśród osób, które w swym mieszkaniu cenią uniwersalność, praktyczność oraz boją się wszelkich zmian. Cechuje się przede wszystkim przestronnością, ciepłymi barwami i jednocześnie wszechstronnością. To właśnie w tym stylu mamy najszersze możliwości i możemy się wykazać własną kreatywnością. Największą zaletą owego stylu jest jego prostota, a zarazem łatwość w zestawieniu z innymi elementami wystroju. Zatem nie musimy się obawiać, że do tego stylu cokolwiek nie będzie pasować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *